مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی در خصوص ورود جریان‌های انحرافی به هیئت‌های مذهبی هشدار داد.

حجت‌الاسلام سیدحسین علیانسب عصر امروز در جمع عزاداران حسینی(ع) دانشگاه پیام‌نور مرکز بناب با بیان فلسفه و هدف قیام حضرت سیدالشهداء(ع) اظهار کرد: احیای فرهنگ اسلام اصیل و ناب محمدی(ص) از درون زنگارهای تحریف و بدعت از دین جدشان، مبارزه با منکرات در جامعه اسلامی و تبلیغ و ترویج معروف در بین مسلمانان یکی از دلایل قیام حضرت سیدالشهداء(ع) بوده و وظیفه ما نیز در عصر حاضر استمرار این هدف بزرگ و الهی یعنی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی افزود: تخریب چهره مذهب به عنوان یک جریان خطرناک در حال جریان است و باید مواظب راهیابی انحرافات به هیئت‌های مذهبی باشیم تا مبادا شاهد به انحراف کشیدن عزاداری‌های حسینی(ع) باشیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه عزاداری‌های سیدالشهداء (ع) باید به ما حرکت بدهد؛ خاطرنشان کرد: ما نباید تنها به عزاداری کفایت کنیم از این رو ‌با وجود سرمایه‌های غنی در دین اسلام باید به انتقال معارف سیدالشهداء (ع) نیز بپردازیم.

علیانسب سپس از فعالیت 15 شبکه تلویزیونی دشمن برای به تحریف کشاندن عزاداری‌ها خبر داد و گفت: در این شبکه‌های تلویزیونی سعی می‌کنند عزاداری‌های مردم را احساسی نشان دهند و حتی برای نحوه گریه برای امام حسین(ع) نیز برنامه دارند از این رو دانشجویان باید بیشتر مراقب باشند که مورد سوء استفاده توطئه‌های دشمنان قرار نگیرند.

علی قربانی سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز بناب نیز ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در خصوص برنامه‌های ماه محرم در این دانشگاه گفت: دانشگاه پیام نور مرکز بناب افتخار دارد همه ساله با مشارکت حداکثری دانشجویان بهترین و مؤثرترین برنامه‌های فرهنگی را در سطح اساتید، دانشجویان و کارکنان برگزار کند و امسال نیز با همکاری امور فرهنگی و بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد برپایی مراسم‌های عزاداری هستیم.

در ادامه مراسم زیارت عاشورا قرائت شد و سپس مداحی و عزاداری عاشقان و ارادتمندان حضرت امام حسین(ع) برگزار شد و بنا بر اعلام متولیان این مراسم قرار است برنامه سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در دانشگاه پیام نور مرکز بناب در طول ایام ماه محرم با حضور سخنرانان برجسته و مداحان نامی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برگزار شود.

خبرگزاری فارس تصاویر از سایت اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور مرکز بناب.