هر گونه تفکیک اراضی و معاملات ملکی بدون استعلام از شهرداری ممنوع است

هرگونه تفکیک اراضی و معاملات ملکی بدون استعلام از شهرداری ممنوع بوده و با مرتکبین برابر مقررات از طریق دستگاه محترم قضایی برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

به گزارش بناب نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری بناب، تفکیک بی رویه اراضی و معاملات ملکی بدون استعلام از شهرداری ، از جمله موارد خلاف قانون و مشکل سازی است که شهرداریها و شهروندان را درگیر خویش ساخته و باعث گسترش بی رویه ساخت و سازهای غیر مجاز و بدون پروانه ساختمانی در غیر کاربریهای تعریف شده گردیده ، به طوریکه در اینگونه تفکیک ها و خرید و فروش ها مشاهده می شود اکثر قریب به اتفاق خریداران، در خریدهای خویش بدون استعلام از شهرداری اقدام به معامله ملکی با هدف احداث محل مسکونی نموده اند که ملک فوق دارای کاربری فضای سبز و یا فرهنگی و آموزشی می باشد.

بنابر این گزارش، هرگونه احداث ساختمان مسکونی در اینگونه املاک مطابق قوانین و مقررات شهرسازی ممنوع بوده که اگر شخص خریدار قبل از خرید اقدام به استعلام از شهرداری می نمود بعد از معامله ملک مربوطه دچار مشکل نمی شد.

بر همین اساس ، شهرداری بناب با مد نظر قرار دادن پیامدهای اینگونه معاملات و در جهت پیشگیری از هرگونه تفکیک غیر قانونی و بی رویه املاک سطح شهر ، بعد از این با تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی و بنگاه های معاملاتی املاک که اقدام به تفکیک اراضی و یا معاملات ملکی بدون استعلام از شهرداری نمایند برابر مقررات و قوانین از طریق دستگاه محترم قضایی برخورد قانونی خواهد نمود و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

گفتنی است از کلیه شهروندان، اشخاص حقیقی و حقوقی و بنگاه های معاملاتی املاک سطح شهر انتظار است قبل از هرگونه اقدام به تفکیک و یا خرید و فروش اراضی در محدوده شهری ، استعلام لازم را از شهرداری بناب اخذ نمایند.