صدقی: شانزدهمین جشنواره تئاتر شهرستانی بناب دهه فجر امسال برگزار می‌شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب از برگزاری شانزدهمین جشنواره تئاتر شهرستانی بناب همزمان با دهه مبارک فجر امسال خبرداد.

حبیب صدقی اظهار کرد: شانزدهمین جشنواره تئاتر بناب به مناسبت بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر برگزار خواهد شد.

وی سپس در تشریح روند برگزاری جشنواره با بیان اینکه مرحله بازخوانی متون نمایشی رسیده به دبیرخانه جشنواره توسط شورای بازخوانی آثار نمایشی استان آغاز شده است؛ گفت: تعداد 28 نمایشنامه صحنه ای و خیابانی به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب جشنواره شانزدهم تئاتر بناب نیز در دو بخش صحنه ای و خیابانی و با حضور هنرمندان تئاتر شهرستان بناب برگزار می شود.

صدقی اظهار کرد: نتایج مرحله بازخوانی متون اواخر آبان ماه اعلام و مرحله بازبینی متون پذیرفته شده نیز در هفته اول بهمن ماه انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری دومین سوگواره قافله سرخ با اجرای نمایش «آل اشک» در بناب خبرداد و گفت: نمایش«آل اشک» نوشته فریدون ولایی به کارگردانی محمدحسین داودی اوایل ماه صفر به مدت یک هفته در بناب برگزار خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب تصریح کرد: این نمایش بازسازی و روایت صحنه های ورود اسرای کربلا به شام و دربار یزید است که با حضور 50 نفر زا هنرمندان انجمن نمایش آماده اجرا می‌شود.