معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی: 140 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ایجاد شد

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی از ایجاد 140 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی واحدهای دانشگاهی این استان خبر داد.

به گزارش بناب نیوز به نقل از دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی واحد بناب، دکتر دانشیان در نشست مشترک روسای واحدها و معاونان سمای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در بناب با اعلام این خبر گفت: از این تعداد 57 رشته در مقطع دکترای تخصصی و بقیه در مقطع کارشناسی ارشد تصویب و راه اندازی شده اند.

وی افزود: باتوجه به ارتقای سطح فعالیت واحدهای دانشگاهی با افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی، طبق مصوبه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان و دستور اکید رئیس دانشگاه از این پس رشته های کاردانی مشترک بین دانشگاه و معاونت سما به آموزشکده های سمای هر واحد دانشگاهی واگذار می شود.

به گفته دانشیان در مرحله دوم نیز رشته های غیر مشترک به معاونت سمای هر واحد دانشگاهی واگذار می شود تا آموزشکده های سما فقط به رشته های کاردانی و واحدها به رشته های کارشناسی و بالاتر متمرکز شوند.

وی اظهار کرد: باوجود اینکه معاونت های سمای دانشگاه های آزاد اسلامی با آموزشکده و دبیرستان های خود در چارچوب خاصی فعالیت می کنند اما به هرحال رابطه بین سما و دانشگاه ناگسستنی و یکپارچه است.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی همچنین با تقدیر از نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی به خاطر پیشقدم بودن در جذب رشته های تحصیلات تکمیلی جدید در سطح استان گفت: این حرکت وی موجب شد سایر شهرستان ها برای جذب رشته های جدید اقدام کنند.

بهروز دانشیان در ادامه ضمن اعلام اینکه معاونت های سما تاکنون مورد غفلت واقع شده و حمایت جدی از آنها نشده است تاکید کرد: طبق مقررات ، واحدهای دانشگاهی مکلف هستند بمنظور حمایت بیشتر از معاونت های سما، علاوه بر اختصاص فضای فیزیکی ممکن برای توسعه آنها ، نیروی کارمندی و هیئت علمی مورد نیاز آنها را نیز از مجموعه داخل واحد دانشگاهی تامین کنند.

رئیس شورای سیاست گذاری سمای استان آذربایجان شرقی هم در این جلسه از وجود فضای همدلی و همراهی بین معاونت های سما و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان خبر داد.

جواد حقیر مددی اظهار کرد: با توجه به سیاست کاری و ماموریت جدید واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص توجه ویژه به توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی و اقتصاد دانش بنیان ، متمرکز شدن آنها به رشته های مقطع کاردانی موجب هدررفت انرژی آنها می شود بنابراین واگذاری این مقطع به آموزشکده های سما ضروری است.

وی افزود: آذربایجان شرقی به عنوان اولین استان پیشنهاد دهنده واگذاری رشته های کاردانی به معاونت های سمای دانشگاه آزاد اسلامی در کشور است و باید در این رقابت پیشتاز باشد.