امام جمعه بناب در دیدار با مسئولان دانشگاه های بناب: تصاحب مسندهای مدیریتی حساس توسط افراد صالح آرزوی بزرگ ماست

امام جمعه بناب گفت: قرارگرفتن افراد صالح در مسندهای مدیریتی حساس از آرزوهای بزرگ ماست که تقریباً در بناب محقق شده و تصاحب مسندهای مدیریتی حساس توسط افراد صالح آرزوی بزرگ ماست.

حجت الاسلام مصطفی باقری بنابی روز یکشنبه در دیدار مسئولان و معاونان دانشگاه های بناب گفت: هیچ کس فکر نمی کرد که روزی مدیران متعهد و متخصصی مثل شما در راس مدیریت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بناب قرار بگیرند و البته این هم نتیجه عملکرد درخشان نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی است که زمینه آن را فراهم کرده است.

وی با اشاره به موقعیت حساس کشور و قفل هایی که از همه جا برای آن زده اند گفت: در زمان هشت سال دولت گذشته قفل های کشور زیادتر شد و البته یکسری قفل مصنوعی هم خود ما در سالهای اخیر به آن اضافه کرده ایم.

حجت الاسلام باقری بنابی خطاب به مسئولان دانشگاه های بناب گفت: تلاش و همت کنید جوانانی را که در دست شما امانت هستند متدین و متشرع بار بیاورید.

وی ضرورت توجه ویژه به مسائل معنوی و فرهنگی جوانان به عنوان امانت های الهی در مقطع حساس کنونی را یادآور شد و گفت: اگر این گمشده را پیدا و اجرایی کردید سایر مشکلات مادی هم فروکش می کند.

امام جمعه بناب همچنین آمادگی کامل خود را برای حمایت و همراهی دانشگاه های بناب اعلام کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب هم دراین دیدار از تحصیل شش هزار و 300 دانشجو در این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: هم اکنون 140 نفر عضو هیئت علمی ، 180 نفر مدرس حق التدریس و 200 نفر کارمند رسمی و شرکتی مشغول خدمت در واح بناب هستند.

احمد امیری از تصویب و راه اندازی دهها رشته جدید تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان فرصت جدید و انگیزه مضاعف یاد کرد و از حمایت های نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی بخاطر تصویب این تعداد رشته برای نخستین بار در واحدهای دانشگاهی استان تقدیر کرد.

وی افزود: با وجود اینکه هم اکنون فضا و بستر لازم برای تحصیلات عالیه جوانان فراهم شده اما نرخ رشد جمعیت جوان کشور کاهش یافته و این موضوع بر کاهش درآمد و مشکلات مالی دانشگاه آزاد اسلامی تاثیر گذاشته است.

رئیس دانشگاه بناب هم در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت دانشگاه مربوطه گفت: حاکمیت فضای امنیت و آرامش دردانشگاه بهترین و مهمترین دستاورد مدیریت جدید این دانشگاه محسوب می شود.

مجتبی عباسیان افزود: با وجود اینکه به دلیل استخدام بیش از حد نیاز اعضای هیئت علمی با تنگنای شدید بودجه مواجه هستیم اما همچنان برای پیشبرد برنامه ها و اهداف دانشگاه تلاش می کنیم.

وی از حل بیش از90 درصد مشکل تامین زمین مورد نیاز دانشگاه بناب خبر داد و گفت: 40 هکتار از زمین های ایستگاه تحقیقاتی جهاد کشاورزی درآستانه واگذاری است که دراین صورت بلافاصله طرح های عمرانی مصوب دانشگاه اجرایی می شوند.

عباسیان همچنین ساماندهی نیروی انسانی و تامین کارکنان مورد نیاز طبق چارت سازمانی جدید را از دغدغه های اصلی مدیریت دانشگاه بناب نام برد و گفت: امسال در سیستم آموزش دانشگاه بناب تحول بزرگی صورت گرفت که مورد تقدیر و تشویق وزارت علوم قرار گرفت.

رئیس دانشگاه بناب همچنین از اخذ مجوز ایجاد دو رشته جدید مهندسی برق الکترونیک و مهندسی پلیمر در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: در زمینه تحصیلات تکمیلی جهت گیری دانشگاه بناب به سمت رشته های بین رشته ای با توجه به پتانسیل های منطقه است.

عباسیان هم اکنون دو هزار و 500 نفر دانشجو در دانشگاه بناب مشغول به تحصیل هستند که 95 درصد آنها غیر بومی هستند.

سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز بناب هم در این جلسه خاطرنشان کرد: در یک و نیم سال گذشته برای کل دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی فقط دو رشته جدید کارشناسی ارشد تصویب شده در حالی که تنها برای دانشگاه آزاد اسلامی بناب بیش از30 رشته جدید تحصیلات تکمیلی تصویب و راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون با وضعیت موجود هدف و اولویت اصلی ما پا برجا نگهداشتن دانشگاه است.

سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز بناب همچنین گفت: از لحاظ فعالیت های عمرانی اعتقاد دارم که اجرا کردن طرح های بزرگ و بخاطر آن غفلت از موضوع آموزش صلاح نیست اما درعین حال سالن اجتماعات این مرکز دانشگاهی با اعتبار یک میلیارد و 300 میلیون ریال در حال تجهیز بوده و مسجد دانشگاه هم تا پایان امسال کلنگ زنی می شود.

قربانی افزود: ورزشگاه دانشگاه پیام نور بناب هم که اوایل امسال بصورت ناقص به بهره برداری رسید در حال رفع نواقص بوده و کارهای تکمیل آن 70 درصد انرژی من و همکارانم را گرفته است.

وی گفت : تعدیل و حل مشکلات ساختاری دانشگاه پیام نور مرکز بناب در حال انجام بوده و نخستین رشته کارشناسی ارشد این مرکز از سال تحصیلی آینده دایر خواهد شد.

ایرنا.