بودجه هر مدرسه در بناب تنها 6 میلیون ریال است

فرماندار بناب با انتقاد از کمبود سرانه‌های دانش‌آموزی گفت: در سال جاری فقط شش میلیون ریال سرانه برای هر یک از مدارس پرداخت شده که حتی کفاف پرداخت هزینه‌های انرژی را نمی‌دهد.

خبرگزاری فارس: بودجه هر مدرسه در بناب تنها 6 میلیون ریال است ولی‌الله فرج‌اللهی در جمع مسئولان آموزش و پرورش شهرستان بناب چالش‌های مهم پیش روی آموزش و پرورش بناب را یادآور شد و اظهار داشت: کمبود فضای آموزشی واقعاً تعلیم و تربیت شهرستان را با تهدید جدی مواجه ساخته و از سوی دیگر تأمین امکانات با وضعیت اعتبارات دولتی ممکن نیست.

وی با اشاره به اینکه برخلاف گذشته همت خیران بنابی در کارهای خیر در این شهرستان کاهش یافته است، افزود: مردم بناب همیشه در کارهای عام‌المنفعه پیشقدم بوده و مسئولان شهر را در رفع مشکلات یاری می‌کردند که متأسفانه این موضوع کم‌رنگ شده است.

فرماندار بناب تصریح کرد: آموزش و پرورش بناب 110 ساختمان و فضاهای آموزشی در اختیار دارد که در مقایسه با سایر ادارات آموزش و پرورش با اینکه بیشترین خدمات را ارائه می دهد، ولی از امکانات و اعتبارات کمتری برخوردار است.

فرج‌اللهی افزود: برخی از مدارس شهرستان بیش از 50 سال است که احداث شده و هیچ عقل سلیمی قبول نمی‌کند که دانش‌آموزان در آن مدارس درس بخوانند.

وی سپس هدف اصلی قانون‌گذار را از ایجاد شورای آموزش و پرورش جذب مشارکت‌های مردمی اعلام و تأکید کرد: این شورا موظف است مشارکت بخش خصوصی را برای رفع مشکلات جلب کند که یکی از آنها فعال کردن مجمع خیران مدرسه‌ساز است.

تشکیل کارگروه شهرستانی ستاد احیای دریاچه ارومیه همزمان در شهرستان‌های بناب، شبستر و اسکو مدیر آموزش و پرورش بناب نیز در این جلسه گفت: ذهنیتی که در میان مدیران وزارت آموزش و پرورش و اداره کل از شهرستان بناب است، تمکن مالی مردم بوده و احساس می‌کنند که مشکلی در این شهر وجود ندارد.

عباس ممقانی افزود: در بازدیدهایی که مسئولان وزارتی از شهرستان بناب داشته‌اند، از نزدیک با مشکلات موجود آشنا شده و متوجه شده‌اند که این شهرستان لازم به توجه است.

وی از تشکیل کارگروه شهرستانی ستاد احیای دریاچه ارومیه همزمان در شهرستان‌های بناب، شبستر و اسکو خبر داد و گفت: این کارگروه به این شهرستان‌ها واگذار شده است و اقدامات فرهنگی از قبیل طرح مقالات و ارائه راهکارهای علمی توسط دانش‌آموزان برای احیای دریاچه صورت گرفته و برنامه‌های متنوعی برای مشارکت دانش‌آموزان در این خصوص در حال اجرا است.

فارس.