برخورد مینی‌بوس با تریلر در محور ملکان - بناب، 6 نفر را راهی بیمارستان کرد

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان شرقی گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه مینی بوس با یک دستگاه تریلر، در کیلومتر پنج محور ملکان- بناب، شش نفر از سرنشینان مینی‌بوس راهی بیمارستان شدند.

حبیب حسینقلی‌زاده گفت: با گزارش وقوع این حادثه در ساعت هشت صبح، دو دستگاه آمبولانس 115 پایگاه‌های ملکان و بناب به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: با بررسی وضعیت عمومی حادثه دیدگان این سانحه رانندگی، به تشخیص تکنسین‌های اعزامی اورژانس به محل حادثه، شش نفر به بیمارستان فارابی ملکان انتقال داده شدند.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان یادآور شد: وضعیت عمومی هر شش مصدوم رضایت‌بخش است.

حسینقلی‌زاده با بیان اینکه از اینکه اکثریت تصادفات در نزدیکی شهرها و 30 کیلومتری شهرها به هر دلیل اعم از خواب آلودگی راننده و یا عجله برای رسیدن، به وقوع می‌پیوندد؛ از رانندگان خواست برای رسیدن به مقصد عجله نکرده و در صورت خستگی در اولین پارکینگ جاده‌ای استراحت کنند.

وی از رانندگان خواست، وقتی بر سر صحنه تصادف حاضر می‌شوند و مصدوم در ناحیه کمر و یا گردن اظهار ناراحتی می‌کند، با توجه به اینکه احتمال ضایعه‌ی نخاعی وجود دارد، مصدوم را به هیچ عنوان حرکت ندهند و صحنه را برای امداگران خالی کنند تا اقدامات درمانی توسط کادر درمانی بصورت اصولی انجام شود.

ایسنا.