جمعی از اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه و تعدادی از اساتید دانشگاه دولتی بناب روز دوشنبه 4 اسفندماه از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بازدید کردند.

به گزارش بناب نیوز به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، حجت الاسلام باقری بنابی نماینده مردم بناب در مجلس در این نشست با بیان اینکه این نخستین حضور اعضای دانشگاهی این شهرستان در مرکز پژوهش‌های مجلس است، گفت: مطالبه دانشگاهیان و اساتید دانشگاه‌های بناب، افزایش ارتباط کارشناسی و همکاری پژوهشی با این مرکز است.

وی گفت: اساتید دانشگاه باید در عین حالی که با نماینده مجلس در سطح شهرستان ارتباط دارند، ارتباط تنگاتنگی با مرکز پژوهشهای مجلس داشته باشند تا از این طریق بتوانند با استفاده از توان و ظرفیت خود، در تصمیم گیریهای کلان کشور و قانونگذاری کارآمد ایفای نقش بکنند.

وی افزود: امیدوارم تا این نشست زمینه همکاری بین اساتید دانشگاه‌های شهرستان بناب و مرکز پژوهش‌های مجلس را به وجود آورد.

احمد امیری نیز پس از گزارش مختصری از شهرستان بناب و دانشگاه های آن، به تاکید مقام معظم رهبری در مورد مسائل اقتصادی اشاره کرده و مجلس را مهمترین نهاد در حل مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی، سرلوحه و تعیین کننده خط مشی در نظام جمهوری اسلامی است و مجریان، مکلف به اجرای مصوبات آن هستند، لذا نقش تعیین کننده ای در تحقق اهداف نظام دارد.

وی ادامه داد: یکی از راهکارهایی که می تواند مسیر اقتصاد کشور را هموار کند، اخذ عادلانه مالیات است.

وی پیشنهاد دین برای عدالت اقتصادی را زکات دانست و افزود: جا دارد که مرکز پژوهش های مجلس، راهکارهای عملیاتی جهت اجرای همه جانبه قانون اخذ زکات را بررسی کرده و زمینه را برای اجرای کامل این حکم قرآنی فراهم سازد.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور جمعی از دانشگاهیان این شهر با تشریح ساختار و کارکرد مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس باید محل اتصال مراکز پژوهشی و کارشناسی باشد و به دنبال آن هستیم تا از ظرفیت‌های علمی، فکری، حوزوی و دانشگاهی کشور در مرکز پژوهش‌های مجلس استفاده کنیم که باید برای این منظور سازوکار و مدلی تهیه و ارائه شود.

کاظم جلالی یادآور شد: مرکز پژوهش‌های مجلس نقطه اتصال مجامع علمی، دانشگاهی، بخش خصوصی و افراد و نهادهای دارای تجربه است که برای این منظور با تشکیل شوراهای راهبردی در دفاتر مختلف این مرکز با سه ضلع نمایندگان ادوار و فعلی مجلس، دانشگاهیان و صاحبنظران علمی و صاحبان تجربه، به دنبال بهره‌مندی از ظرفیت‌ آنها در امر قانونگذاری هستیم.

شایان ذکر است در این نشست اساتید و اعضای هیات علمی، نظرات و پیشنهادات خود جهت همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس را ارائه کردند و مقرر شد تا کارگروهی جهت بررسی ارائه الگویی جهت ادامه مستمر این همکاری تشکیل شود.

پس از این نشست، اساتید هیأت علمی از کتابخانه مجلس شورای اسلامی نیز بازدید کردند.