مسئولان سیما کوتاهی‌های خود را جبران کنند

 نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی از عملکرد صدا و سیما در انعکاس اخبار زلزله اخیر آذربایجان‌شرقی ابراز تاسف کرد و گفت: مسئولان سیما کوتاهی‌های خود را جبران کنند.

حجت‌الاسلام شیخ محمد باقری‌بنابی پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران ‌افزود: مردم از نحوه انعکاس خبری صدا و سیما در خصوص زلزله روز شنبه بسیار گله‌مند بودند و اظهار می‌کردند با وجود اینکه صدها نفر زیر آوار بودند ولی برنامه‌های تلویزیونی هیچ اشاره‌ای به وقوع این فاجعه نداشتند و از طرفی اقدام به پخش برنامه «خنده بازار» کردند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از مردم شریف استان آذربایجان‌شرقی و دستگاه‌های خدمات‌رسان به خاطر حضور به موقع و رسیدگی به دردهای زلزله‌زدگان تصریح کرد: آمارهای ارائه شده از سوی مسئولان ضد و نقیض است و انتظار داریم دولت به صورت منسجم وارد موضوع شده و در خصوص یاری‌رسانی به زلزله‌زدگان شتاب بیشتری دهند.

باقری‌بنابی سپس از عزیمت تیمی از نمایندگان مجلس از سوی مجلس به صحنه حادثه در شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان خبر داد و گفت: بعد از این بازدید نمایندگان گزارش خود را به هیئت رئیسه مجلس تقدیم خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه ضعف‌های زیادی در امر خدمات‌رسانی به آسیب‌دیدگان احساس می‌شود، اظهار امیدواری کرد؛ دولت و مجلس با کمک همدیگر به یاری زلزله‌زدگان منطقه بشتابند چون وضعیت نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی‌ها به خوبی دنبال نمی‌شود و در مواردی با ضعف مدیریت روبه‌رو هستیم.

باقری‌بنابی در ادامه از مسئولان صدا و سیما خواست در روزهایی که در این استان عزای عمومی اعلام شده است، دقت بیشتری در پخش برنامه‌های خود داشته باشند تا موجب تسکین آلام مردم استان باشند.

این نماینده روحانی مجلس ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با همه داغداران و آسیب‌دیدگان این حادثه دردناک، از خداوند متعال غفران و رحمت الهی از دست رفتگان، شفای عاجل مجروحان و صبر و شکیبایی بازماندگان و آسیب‌دیدگان را مسئلت کرد.