ختم قرآن در 22 کانون فرهنگی مساجد شهرستان بناب /  ممنوعیت استفاده از بنر و پلاکارد در مجالس ترحیم

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب گفت: در ماه مبارک رمضان برنامه ختم قرآن در 22 کانون فرهنگی مساجد اجرا خواهد شد.

حبیب صدقی امشب در نشست شورای فرهنگ عمومی بناب با تشریح برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: 22 کانون فرهنگی در مساجد شهرستان بناب فعال هستند که در طول این ایام علاوه بر برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی و دینی، برنامه ختم قرآن در آنها اجرا خواهد شد.

وی افزود: در یکی از شبهای ماه مبارک رمضان برنامه شبی با قرآن با حضور یکی از قاریان برجسته مصری و سایر قاریان برجسته کشور برگزار خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی بناب با اشاره به ساماندهی مجالس ترحیم شهرستان که جزو دستور اصلی نشست قبلی شورای فرهنگ عمومی شهرستان بود، گفت: باید بحث‌های مربوط به این موضوع در چند نشست بعدی این شورا ادامه یابد تا یک نتیجه مناسب در این رابطه به دست آید.

براساس این گزارش، اعضای حاضر با تأکید بر اینکه ساماندهی مجالس ترحیم و همچنین عشره‌خوانی باید با توجه به معیارهای دینی صورت گیرد، نقش روحانیون را در تلاش برای از بین بردن شیوه‌های نادرست و ترویج الگوی مناسب در اینگونه مراسم مهم خواندند.

در ادامه این مباحث، بیان شد با برنامه‌ریزی صحیح و جایگزین کردن الگوی مناسب می‌توان شیوه‌های نادرست و باورهای غلط رایج در برگزاری مجالس ترحیم را از بین برد.

همچنین در این جلسه مقرر شد از این پس در تمام مجالس ترحیم شهرستان بناب در مساجد شهری و روستایی استفاده از هرگونه بنر و پلاکارد ممنوع شود.

فارس.