شهرک صنعتی بناب راه دسترسی ندارد/ صادرات 100 میلیون دلار خشکبار از بناب به خارج

فرماندار بناب گفت: با وجود زیرساخت‌های لازم، متأسفانه راه دسترسی به شهرک صنعتی بناب چند سال است آغاز شده ولی بعد از گذشت چهار سال و تأمین اعتبار لازم هنوز این مشکل حل نشده است.

سعید برقی عصر امروز در نشست فعالان اقتصادی، صنوف و واحدهای تولیدی شهرستان بناب با اشاره به وضعیت مناسب کشاورزی در شهرستان بناب اظهار کرد: اینکه در سال گذشته در زمینه صادرات مشکل داشتیم، ولی با این حال بیش از  100 میلیون دلار خشکبار از بناب به کشورهای خارجی صادر شده است.

وی با اشاره به اشتغال اکثریت جمعیت این شهرستان در بخش صنعت و کشاورزی افزود: با وجود زیرساخت‌های لازم، متأسفانه راه دسترسی به شهرک صنعتی بناب چند سال است آغاز شده ولی بعد از گذشت چهار سال و تأمین اعتبار لازم هنوز این مشکل حل نشده است.

فرماندار بناب با بیان اینکه عدم وجود سرمایه در گردش به عنوان یکی از مشکلات اساسی واحدهای تولیدی شهرستان است؛ تصریح کرد: یکی از اهداف اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها بهینه‌سازی و بازسازی واحدهای تولیدی است از این رو اگر دستگاه‌های واحدهای تولیدی اصلاح و به روز تبدیل نشود، قطعاً با مشکل زیادی مواجه خواهیم شد.

برقی در ادامه با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت برخی کالاها در کشور و نوسانات قیمت در بازار، خواستار کنترل جدی قیمت کالاها از سوی مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی شد.