صنایع کشاورزی نیازمند تامین سرمایه در گردش کشاورزان است

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به مشکل تأمین نهاده‌های کشاورزی از جمله سویا گفت: اگر سرمایه در گردش کشاورزان و دامداران تأمین نشود، صنایع کشاورزی نیز با مشکل مواجه خواهند شد.

مسعود محمدیان صبح امروز در حاشیه نشست فعالان اقتصادی و مدیران واحدهای تولیدی شهرستان بناب با بیان اینکه با وجود افزایش سه، چهار برابری قیمت نهاده‌های کشاورزی قیمت محصولات تولیدی هیچ افزایشی نیافته است، اظهار کرد: دامداران با مشکل مواجهند و باید در سطح کلان و کشوری مشکل آنها حل شود.

وی افزود: هم‌اکنون قیمت تخم مرغ به دلیل کاهش مصرف آن در این فصل پایین‌تر از قیمت تولید است اما در فصل‌های آتی شاهد افزایش قیمت تخم مرغ خواهیم بود.

محمدیان همچنین به افزایش قیمت سویا از 470 تومان به 2 هزار و 200 تومان اشاره کرد و گفت: نوسانات قیمت نهاده‌های کشاورزی باعث شده تا کشاورزان منطقه دچار ضرر و زیان شوند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به مشکل تأمین نهاده‌های کشاورزی از جمله سویا تصریح کرد: اگر سرمایه در گردش کشاورزان و دامداران تأمین نشود، صنایع کشاورزی نیز با مشکل مواجه خواهند شد.

محمدیان گفت: 24 واحد صنایع تبدیلی در زمینه کشاورزی در شهرستان بناب فعالیت می‌کنند و با وجود این 24 واحد صنایع تبدیلی، مشکلی کشاورزان و دامداران منطقه را تهدید نمی‌کند.