تمام آزمایشگاه‌های بیمارستان‌ها استاندارد می‌شوند

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: تا پایان سال‌ جاری تمام آزمایشگاه‌های بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های خصوصی استان زیر پوشش خدمات استاندارد ملی قرار خواهند گرفت.

سامان فرشی شامگاه یکشنبه در آیین بهره‌برداری از ساختمان اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی این شهرستان با بیان اینکه حمایت از تولید صحیح ملی از اهداف سازمانی سازمان استاندارد ملی است، تأکید کرد: تحقق شعار سال در خصوص سال تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی به تولید منطبق با استاندارد ملی وابستگی دارد.

وی همچنین رویکرد سازمان ملی استاندارد را در توجه به بخش خصوصی دانست و افزود: شهرستان بناب تنها شهرستان بعد از تبریز است که دارای آزمایشگاه‌های صنایع غذایی و شیمیایی است.

فرشی گفت: امسال 180 دستگاه در سطح شهر بازی‌های استان مورد کنترل قرار گرفت که 50 درصد این دستگاه‌ها دارای مشکل بود که ترمیم و بازسازی شدند.

آذربایجان شرقی 7 هزار واحد صنعتی فعال دارد فرشی گفت: قبل از انقلاب در سطح استان آذربایجان‌شرقی 100 واحد تولیدی و صنعتی فعال وجود داشت که امروز این تعداد به 7 هزار واحد صنعتی افزایش یافته است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی آذربایجان شرقی گفت: هم‌اکنون تعداد 2 هزار واحد صنعتی استان زیر پوشش خدمات استاندارد هستند که تا پایان سال جاری این رقم به 2 هزار و 500 واحد خواهد رسید.

آزمایشگاه‌های بیمارستان‌ها زیر پوشش خدمات استاندار قرار می‌گیرند وی همچنین اظهارداشت: تا پایان سال‌ جاری تمام آزمایشگاه‌های بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های خصوصی استان زیر پوشش خدمات استاندارد ملی قرار خواهند گرفت.

فرشی اذعان کرد: استاندارد و تحقیقات صنعتی مصمم است با در نظر گرفتن استراتژی «اقتصاد مقاومتی» در راستای تحقق اهداف سازمانی قدم‌های لازم را بردارد.

ساختمان اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی شهرستان بناب در زمینی به مساحت یک‌هزار مترمربع و با زیربنای یک‌هزار و 260 مترمربع در سه طبقه شامل قسمت‌های اداری و آزمایشگاه‌های مختلف احداث شده که برای احداث و بهره‌برداری از آن افزون بر 4 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

شهرستان 130 هزار نفری بناب در فاصله 120 کیلومتری از تبریز مرکز استان آذربایجان‌شرقی واقع شده و این شهرستان سال گذشته انواع محصولات کشاورزی و محصولات غیرنفتی به ارزش 100 میلیون دلار را به خارج از کشور صادر کرده است.