امام جمعه بناب: بناب جزیره کیش یا زیباکنار نیست/ یا مسئولان می‌روند یا من!

امام جمعه بناب به برخی مسئولان شهرستان که برای ترویج برنامه‌های غیراسلامی قدم برمی‌دارند هشدار و اتمام حجت کرد و گفت: اگر چنین برنامه‌هایی را در این شهر ادامه دهند یا آنها باید از این شهر بروند و یا اینکه مجبور می‌شوم خودم را کنار بکشم.

به گزارش بناب نیوز و به نقل از فارس، حجت الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های امروز نماز دشمن‌شکن و وحدت‌آفرین جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه آمریکا و غربی‌ها هر 6 ماه منتظر بودند که انقلاب اسلامی به حیات خود ادامه ندهد و ادامه این نظام برای 37 سال در فکر آنها نمی‌گنجید، اظهار داشت: نمایندگان این ملت به مدت 17 ماه سردمداران جهان را به چالش کشیدند و در نهایت آنها را به عقب‌نشینی وادار کردند و توانستند منطق را به رخ دنیا بکشند.

وی افزود: بنده به نتایج توافق و برجام کاری ندارم و تاکنون نیز در این ارتباط صحبت نکرده‌ام اما به نظر بنده اسراری در این مذاکرات نهفته است و آن ساز و کار خود را داشته و متولی و متصدی خاص خود را دارد.

امام جمعه بناب خاطرنشان کرد: بنده نمره قبولی و یا نمره مردودی نیز به نتایج این مذاکرات نمی‌دهم ولی بحث این مذاکرات نباید به کوچه و بازار کشیده می‌شد که متأسفانه این اتفاق افتاد و اینها اسرار نظام هستند و متأسفانه هر کسی در تأیید و یا تکذیب این مذاکرات صحبت می‌کند.

باقری‌بنابی تصریح کرد: ما با ولایت فقیه بیعت کردیم، ولایتی که در اختیارش تیم‌های متخصص قرار دارند و فصل‌الخطاب رهبری است، نه فلان گروه، فلان روزنامه و یا فلان حزب سیاسی! وی با تأکید بر اینکه باید در تمام مراحل زندگی گوش به فرمان رهبری باشیم؛ گفت: قطعاً آن موقع است که نظام اسلامی دوام پیدا خواهد کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب اظهار داشت: در عالم سیاسی انتقاد کردن مانع ندارد ولی تا چه حد از این رو وظیفه یکایک ماست که قولاً و عملاً تابع ولایت بوده و برای اهداف رهبری قدم برداریم و آنهایی که به ولایت مطلقه فقیه معتقد و پایبند هستند، باید در عمل نیز آن را ثابت کنند.

نباید مصالح حزبی و گروهی خود را به مصالح نظام ترجیح دهیم باقری‌بنابی با بیان اینکه اسلام و این انقلاب و نظام خوبی‌های زیادی را برای ما به ارمغان آورده است؛ گفت: نباید مصالح حزبی و گروهی خود را به مصالح نظام ترجیح دهیم.

وی با بیان اینکه افراط و تفریط ویرانگر است، از مردم به ویژه جوانان خواست وارد جریانات و گروه‌های سیاسی که صرفاً دنبال منافع سیاسی خود هستند، نشوند.

خطیب جمعه شهرستان بناب در ادامه سخنان خود با اشاره به حجم فعالیت دشمنان برای ترویج و تبلیغ اسلام وهابی و اسلام تکفیری بیان کرد: ترویج اسلام وهابی آدرس غلط و بی‌ریشه‌ای است و اسلام تکفیری حرف بی‌مایه‌ای است و جوانان باید در این قضایا هوشیار باشند.

به متانت جوانان به چشم افسردگی نگاه می‌کنند باقری‌بنابی تصریح کرد: متاسفانه تبلیغات شوم دشمنان گاهاً در بین مسئولان ما نیز رخنه کرده و می‌گویند که جوانان ایرانی افسرده هستند و در واقع دشمن تلاش می‌کند که این را در بین مسئولان ما القاء کند.

در حالی که آنها در درک موضوع مشکل دارند.

آنها به متانت به چشم افسردگی نگاه می‌کنند.

وی ادامه داد: این افراد به مراسم‌های عاشورا، شبهای قدر، حضور میلیونی مردم در راهپیمایی‌های مختلف و حضور 20 میلیونی مردم در مراسم اربعین حسینی به چشم افسردگی نگاه می‌کنند.

امام جمعه بناب در عین حال اظهار داشت: جوانان این کشور در 8 سال دوران دفاع مقدس نشان دادند که با نشاط‌ترین مردم دنیا هستند از این رو این حرف‌ها توطئه‌های دشمن است و آنها با طرح این مسائل می‌خواهند مقدمه بیماری و بی‌غیرتی و بی‌بند و باری را برای جوانان ما فراهم آورند و آنها را برده خود کنند.

باقری‌بنابی با اشاره به اینکه دشمن با انواع و اقسام راه‌ها از جمله فضای مجازی به جنگ علنی با جوانان ما برخاسته است، به برخی مسئولان شهرستان که برای ترویج برنامه‌های غیراسلامی قدم برمی دارند هشدار داد و گفت: با این مسئولان اتمام حجت می‌کنم که اگر چنین برنامه‌هایی را در این شهر ادامه دهند، یا آنها باید از این شهر بروند و یا اینکه مجبور می‌شوم خودم را کنار بکشم! وی تصریح کرد: اینجا بناب شهر حجاب، شهر غیرت، شهر شهدا و شهر عالمان ربانی و شهر ولایت است، اشتباه نکنید! بناب جزیره کیش و زیباکنار نیست.

خطیب جمعه بناب اضافه کرد: از این رو مسئولانی که تلاش می‌کنند ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آنها که با امکانات کم و نبود اعتبارات تلاش می‌کنند، به نوبه خود از آنها تشکر می‌کنم ولی در برابر آنهایی که اصول و موازین اسلامی را رعایت نکنند، تعارف ندارم! باقری‌بنابی در خاتمه خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بناب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت و تبریک این هفته اظهار داشت: دولتمردانی که دلسوز و صالح هستند، از خداوند برای آنها جزای خیر می‌خواهم و این هفته را به تمام خدمتگزاران صادق تبریک میگویم.