یادمان شهدای دانشگاه بناب در مقابل دانشکده فنی و مهندسی رونمایی شد.

به گزارشبناب نیوز، به مناسبت هفته دفاع مقدس و به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدای والامقام جنگ تحمیلی در 8 سال دفاع مقدس، یادمان شهدای دانشگاه بناب در مقابل دانشکده فنی و مهندسی رونمایی شد.

مراسم رونمایی با حضور دکتر مجتبی عباسیان، ریاست دانشگاه، حجت الاسلام نقیان، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه، محمد فتحی زاده، ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران، اعضای هیات رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه برگزار شد .

گفتنی است در این یادمان تصاویر شهیدان، سردار شهید احمد علی پور صمد بناب، طلبه شهید سید کاظم مجتبی پور، پاسدار شهید داود سعیدی نژند، پاسدار شهید اسداله رفعتی زوارق، پاسدار شهید اسمعیل سامع نوروز،آزاده سرافراز حسینقلی مقرری، بسیجی شهید حسینقلی پوراصل بناب، بسیجی شهید رسول حسینیان بناب، بسیجی شهید رضا قاضی محمدی و سرباز شهید محمدرضا شعاعی در سردر دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه بناب رونمایی شد.

ریاست دانشگاه بناب در این مراسم ضمن عرض تسلیت به فاجعه مصیبت بار منا که در آن جمع کثیری از مسلمین جهان مخصوصاً هموطنان عزیز که از میهمانان الهی بودند جان خود را از دست دادند اظهار داشت: متاسفانه عید قربان امسال در اثر بی تدبیری و مدیریت غلط آل سعود تبدیل به عید سیاه شد؛ جا دارد این حادثه تاسف بار را به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام عظمای ولایت، حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) و عموم مسلمین جهان به ویژه ملت شریف ایران تسلیت عرض نمایم.

وی در ادامه گفت: خداوند را بسیار شاکر هستیم که در ایام عزیزی چون دهه امامت و ولایت و عید غدیرخم که کشور ایران با این عید در دنیا شناخته شده است و همچنین هفته دفاع مقدس، توفیق رونمایی از یادمان شهدای والامقام بنابی را را نصیب ما کرد؛ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید همیشه در جامعه مورد توجه قرار گیرد .

مجتبی عباسیان خاطر نشان ساخت: یکی از اهداف ما در احداث یادمان شهدای دانشگاه، حفظ ارزشهای شهادت و ایثارگری و انتقال آن به نسل های آینده می باشد و اینکه تا آخرین قطره خونمان ادامه دهنده راه شهداء خواهیم بود، شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند و باید تلاش شود که جایگاه شهید در جامعه و مخصوصاً در دانشگاهها که یک مرکز علمی و فرهنگ ساز می باشند، همیشه حفظ شود.

روابط عمومی دانشگاه بناب.