در سفر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به بناب عنوان شد: تسریع اجرای سایت پرنده نگری قره قشلاق/برخورد با کوره های زغال پزی

  مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: روند اجرای سایت پرنده نگری در تالاب قره قشلاق با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد.

به گزارش بناب نیوز،شهرستان بناب با توجه به وجود واحدهای عظیم صنعتی و مجاورت با تالاب قره قشلاق یکی از شهرستان های آذربایجان شرقی است که لزوم توجه به امور و مسایل زیست محیطی در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

در همین راستا مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی یکشنبه در سفر به این شهرستان ضمن بازدید از وضعیت تالاب قره قشلاق، مسایل و موضوعات مختلف زیست محیط این شهرستان را با حضور مسوولان مرتبط مورد بحث و بررسی قرار داد.

تسریع در اجرای سایت پرنده نگری تالاب قره قشلاق بناب حمید قاسمی در بازدید از تالاب قره قشلاق و نحوه اجرای طرح ها و پروژه های اجرا شده و در دست اقدام این اداره کل در شهرستان بناب، ضمن بررسی وضعیت زیست گاهی تالاب قره قشلاق اطمینان داد که ضمن توجه ویژه به این تالاب روند اجرای سایت پرنده نگری در تالاب قره قشلاق با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد.

وی همچنین در جریان بررسی وضعیت زیست محیطی شهرستان بناب از ناحیه صنعتی خوشه مهر این شهرستان و واحدهای تولیدی فعال در آن بازدید و تأکید کرد: با توجه به ویژگی های صنعتی بناب کار پایش از واحدهای صنعتی این شهرستان در جهت رفع مشکلات زیست محیطی آنان باید اولویت اول اداره حفاظت محیط زیست بناب در بخش محیط انسانی باشد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه تخصصی پایش و شبکه اندازه گیری برای سنجش و کنترل تبخیر از سطح دریاچه ارومیه در دانشگاه بناب که با حضور کارشناسان کشوری تشکیل شده بود، وظایف سازمان محیط زیست را در خصوص موضوع جلسه تشریح و آمادگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان را جهت همکاری تنگاتنگ با دانشگاه بناب در جهت انجام هرگونه اقدام درموضوع دریاچه ارومیه اعلام کرد.

ارجاع ۱۷ واحد کوره زغال پزی شهرستان بناب به مراجع قضایی رئیس اداره حفاظت محیط زیست بناب نیز در حاشیه این مراسم از معرفی ۱۷ واحد کوره پزی در بناب به مراجع قضایی خبر داد و به خبرنگاران گفت: با توجه به کثرت تعداد کوره های زغال پزی در روستای چلقایی و آلودگی زیست محیطی ناشی از فعالیت آنها، تا کنون ۱۷ واحد کوره زغال پزی به مراجع قضایی معرفی و اخیراً حکم تعطیلی یکی از این واحدها از طریق مراجع قضایی صادر شده است.

صیاد لطفی با تاکید بر انجام پیگیری های لازم برای صدور حکم تعطیلی ۱۶ واحد باقی مانده تصریح کرد: ر هفته آینده نیز پنج واحد دیگر از کوره های زغال پزی جهت رسیدگی به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

فرماندار بناب نیز ضمن تقدیر و تشکر از پیگیریهای مسئولان اداره حفاظت محیط زیست در خصوص تعطیلی کوره های زغال پزی گفت: کوره های زغال پزی در آلایندگی نقش زیادی دارند.

ولی الله فرج اللهی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از همکاری های شایسته مسئولان قضایی شهرستان اظهار امیدواری کرد در روزهای آتی شاهد صدور حکم تعطیلی سایر واحدهای زغال پزی در بناب باشیم.

مهر .