اختصاص 40 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های نوین آبیاری در پارک‌ها و فضای سبز

معاون خدمت شهری شهرداری بناب از اجرای طرح‌های نوین آبیاری در پارک‌ها و فضای سبز این شهر خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، علیرضا علی‌اصغری امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش شدید منابع آبی و نیاز به تدابیر مؤثر برای جبران این کاهش اظهار داشت: شهرداری بناب برای مدیریت منابع آبی فضای سبز اجرای طرح‌های نوین آبیاری را از امسال در سطح شهر بناب آغاز کرده و 40 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای کل طرح در شهر بناب در نظر گرفته است.

وی افزود: تاکنون 90 هزار متر مربع از این طرح در فضاهای سبز بناب اجرا شده که برای آن بالغ بر 5 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است و تا پایان سال نیز این طرح ادامه خواهد یافت.

به گفته این مسئول، با اجرای سیستم‌های نوین آبیاری فضای سبز، پارک‌ها و میادین شهر با تجهیزات اتوماتیک و رطوبت سنج به صورت خودکار آبیاری خواهند شد.

معاون خدمات شهری شهرداری بناب همچنین با بیان اینکه استفاده از سیستم‌های مکانیزه نسبت به آبیاری به صورت دستی و سنتی مزایای قابل توجهی دارد؛ تصریح کرد: در سیستم آبیاری تحت فشار آب مصرفی به میزان لازم و کافی به گیاهان می‌‌رسد و نیز نحوه مصرف آب تحت کنترل بوده و بهره‌وری استفاده از آب افزایش چشمگیری می‌یابد.

علی اصغری خاطرنشان کرد: همین مسئله باعث صرفه‌جویی در مصرف آب و کمک هرچه بیشتر به منابع آبهای زیرزمینی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این طرح برای اولین بار در منطقه توسط شهرداری بناب اجرا می‌شود، کاهش هزینه‌های کارگری فضای سبز و افزایش راندمان نیروهای انسانی را از دیگر مزایای اجرای این طرح اعلام کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین تأثیر آبیاری تحت فشار و مکانیزه افزایش لطافت و شادابی  بهبود وضعیت فضای سبز و پارک شده و در نتیجه کیفیت فضای سبز و پارک‌ها را افزایش داده است.

فارس .