نهمين يادواره 640 شهید نزاجا در جنوب استان در مراغه برگزار شد

نهمین یادواره شهدای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به میزبانی شهر مراغه برگزار شد.

به گزارش بناب نیوز این یادواره یاد 640 شهید ارتش شهرستانهای مراغه ، بناب ، ملکان و هشترود در هشت سال دفاع مقدس گرامی داشته شد.

رئیس بنیاد ایثارگران نزاجا در این یادواره گفت : تقدیم 48 هزارشهید بزرگترین افتخار ارتش جمهوری اسلامی برای دفاع ازاستقلال و تمامیت ارضی ایران است .

امیر داوود کاظمی افزود : از کل شهدای ارتش 46 هزار شهید متخص نیروی زمینی است .

وی تعداد کل شهدا ، ایثارگران و جانبازان و آزادگان ارتش را 240 هزار نفر اعلام کرد .

رئیس بنیاد ایثارگران نزاجا با بیان اینکه تاکنون 9 یادواره برای شهدای ارتش در کشور برگزار شده افزود : آشنایی با آرمانهای شهدا ، وصیت ها آنان ، زندگی و پیام شهدا را از اهداف برگزاری این یادواره ها است .

وی گفت : در طول برگزاری این یادواره ها 9 کتاب ارزشمند از وصیت ها و زندگی شهدا منتشر شده است .

فرمانده قرارگاه نزاجا در شمال غرب کشور نیز در این یادواره گفت : مردم ایران با ایستادگی محکم خود هیچگاه تسلیم ابرقدرتها نخواهند شد .

امیر ملکیان افزود : دشمن با تمامی بهانه ها برای تسلیم کردن مردم ایران اسلامی در تلاش است اما تا عاشورا هست مردم ایران درمقابل یزید زمان سرخم نخواهد کرد .

وی با بیان اینکه ما همیشه مدیون شهدا و خانواده های آنان هستیم افزود : اگر در دنیا سربلند هستیم باعث و بانی آن خون شهدا است .

وی افزود : شهدای ایران اسلامی درس خود را از شهدای کربلا گرفتند و آزادانه گام در راهی نهادند که نتیجه آن سربلندی مردم ایران بود .

در این یادواره نهمین کتاب وصیت های شهدای ارتش مربوط به وصایای شهیدان شهرهای مراغه ، بناب ، ملکان و عجبشیر باعنوان عند ربهم یرزقون رونمایی شد.

واحد مرکزی خبر.