با حضور اعضای انجمن های زیست محیطی شهرستان های بناب، ملکان و میاندوآب؛ نشست بررسی مشکلات احیای دریاچه ارومیه در بناب برگزار شد

با حضور اعضای انجمن های زیست محیطی شهرستان های بناب، ملکان و میاندوآب، نشست بررسی مشکلات احیای دریاچه ارومیه و همچنین نجات تالاب قره قشلاق در بناب برگزار شد.

به گزارش بناب نیوز، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بناب عصر جمعه در این جلسه ضمن تقدیر از حمایت های فرماندار از تشکل های مردم نهاد در جهت احیای دریاچه ارومیه گفت: براساس بارش های اخیر در منطقه وضعیت آبی تالاب قره قشلاق بناب ایده آل بوده و هم اکنون هزاران پرنده مهاجر در این تالاب زندگی می کنند.

صیاد لطفی افزود: برای اجرای طرح مدیریت تالاب قره قشلاق سه روستای منطقه به عنوان پایلوت انتخاب شده اند.

وی ادامه داد: حدود ۴۰ نفر از اهالی و بانوان روستاهای قره قوزلو و چپقلو با همکاری طرح بین المللی تالاب ها و با انتخاب معیشت جایگزین به احیای دریاچه ارومیه و تالاب قره قشلاق کمک می کنند.

لطفی ابراز داشت: همچنین ۲۰ زن روستای قره قوزلو حتی از کاشت گوجه و هندوانه توسط مردانشان به دلیل نیاز به آب بیشتر جلوگیری کرده و بجای آن با سرمایه اندک خود کارگاه خیاطی راه انداختند تا با کسب درآمد از دوخت و دوزی که آب نمی خواهد، هم کمک خرج خانواده باشند و هم با ذخیره آب به احیای دریاچه ارومیه و تالاب قره قشلاق کمک کنند.

مهر.