به مناسبت گرامیداشت هفته معلم طی مراسمی به همت کانون فرهنگی دایره المعارف زاوشت و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب و دهیاری زاوشت از معلمان بازنشسته و شاغل در روستای زاوشت تجلیل بعمل آمد.

به گزارش بناب نیوز، در این مراسم که با حضور فرماندار ، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین و معلمین و اهالی روستا برگزار شد ، حبیب صدقی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب طی سخنانی با تجلیل از مقام معلم و با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید معلمی را از با ارزش ترین مشاغل تمام جوامع نامید.

وی اظهار داشت امروز علی رغم تنگناهای مادی در جامعه برای کارها و مشاغل فرهنگی ، معلمی از نظر ارزش و اعتبار در میان آحاد مردم با ارزشترین شغل و دارای جایگاه والای اجتماعی است .

حبیب صدقی افزود امروز در پس هر دانشمند و یا هر فرهیخته ای در جامعه حتما معلمین دلسوزی وجود داشته است که چنین اشخاصی را تربیت نموده اند.

در ادامه مراسم فرج اللهی فرماندار بناب نیز طی سخنانی با تقدیر از برگزار کنندگان مراسم ، وجود فرهنگ تجلیل از فرهیختگان و معلمان جامعه را کاری ارزشمند خوانده  و از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و کانون دایره المعارف و دهیار روستا بخاطر این کار فرهنگی و فرهنگ سازی تجلیل نمود.

فرماندار بناب با اشاره به فرمایش امام راحل رضوان الله  معلمی را شغل انبیا خوانده و اذعان داشت : هر کسی کار تعلیم و تربیت در جامعه انجام می دهد ، اعم از دبیران و اساتید ، والدین وعلما همه در زمره معلمین می باشند و کارشان تربیت انسانهاست که همان کار انبیاست.

و با انتقاد از برخی تفکرات رایج در جامعه که کار معلمی را کاری تولیدی نمی دانند و فقط ملاک و میزان سنجش را در آمد مادی تلقی می نمایند .

اظهار داشت : کار معلمان تولید فکر و اندیشه است که نمی توان آن را با ملاک های مادی مورد سنجش قرار داد .

وی کار معلمی را امری بسیار حساس خواند و افزود اگر خدای ناکرده معلم در احساس تکلیف و وظیفه خود سهل انگاری نماید می تواند بجای تربیت صحیح ذهن آماده یادگیری که در اختیار دارد ، منجر به انحراف و .

متعلم گردد.

گفتنی است در پایان این مراسم از 60 نفر معلمین و بازنشستگان فرهنگی این روستا با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب.