آزمایشگاه نانو تکنولوژی پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان بناب با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، به بهره برداری رسید     به گزارش بناب نیوز، در این مراسم که فرماندار،نماینده منتخب مردم بناب در مجلس شورای اسلامی،رئیس اداره تکنولوژی و گروه های درسی استان کارشناس مسئول تکنولوژی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ،ممقانی بنابی مدیر آموزش و پرورش منطقه با تبریک روز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر ، ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته به اهمیت ورود علوم جدید به  عرصه های آموزشی در مدارس پرداخت.

        وی به نقش موثر پژوهش سراهای دانش آموزی وعلوم جدید در بروز خلاقیت و نوآوری و پژوهش های دانش آموزان  اشاره کردگفت: دانش آموزان ایران اسلامی نشان داده اند که با وجود همه مشکلات و تحریم ها در دست یابی به علم هیچ مرزی را نمی شناسند و ما باید با ایجاد اینگونه فضاها سرعت این رشد علمی و پژوهش های دانش آموزی را بیشتر کنیم.

 ممقانی بنابی افزود: امروز پژوهش سراهای دانش آموزی می تواندبه  مراکز علمی و پژوهشی  بزرگی تبدیل شوند.

  مدیر آموزش و پرورش بناب، ضمن قدر دانی از تمام افرادی که در راه اندازی وافتتاح این آزمایشگاه مشارکت کرده اند به نقش موثر پژوهش سرا های دانش آموزی در بروز خلاقیت ونوآوری دانش آموزان اشاره کرد.

  وی هدف از افتتاح این آزمایشگاه را آشنایی دانش آموزان با فناوری نانو و تکنولوژی روز دنیا ، استفاده از این فناوری در پژوهشسراهای دانش آموزی ،طرح ها،جشنواره هاو ثبت اختراعات عنوان کرد و افزود: امیدواریم با این افتتاح گامی بلند در راستای ارتقای سطح علمی دانش آموزان منطقه برداریم .

  ممقانی بنابی هزینه های صرف شده برای تجهیز این آزمایشگاه را بیش از 2 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این آزمایشگاه با حمایت ستاد نانوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شده است.

روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بناب .