انتقاد از عدم راه‌اندازی کتابخانه میراث فرهنگی و گردشگری بناب/ ضرورت تقویت کتابخانه‌های مدارس

رئیس شورای اسلامی شهر بناب با انتقاد از عدم راه‌اندازی کتابخانه اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان گفت: کتابخانه میراث فرهنگی بناب غیرفعال و یا نیمه فعال است.

به گزارش بناب نیوز، علی‌اصغر رحیم‌زاده در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب با بیان اینکه میل به کتابخوانی در جامعه کاهش یافته است، خواستار تقویت کتابخانه‌های مدارس شد و اظهار داشت: برای افزایش سطح مطالعه در جامعه و سوق دادن مردم به سمت کتابخوانی یکی از راه‌ها این است که از دوران دانش‌آموزی به کتابخوانی بها داده شود.

وی با انتقاد از عدم راه‌اندازی کتابخانه اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بناب تصریح کرد: با وجود اینکه کتاب‌های مهم و تاریخی در این اداره همچنان بلا استفاده مانده است از این رو پیشنهاد می‌شود برای اینکه علاقمندان بتوانند از این کتاب‌ها استفاده کنند حداقل آنها را به کتابخانه عمومی شهرستان تحویل دهند.

وی افزود: به دلیل اینکه کتابخانه میراث فرهنگی بناب غیرفعال و یا نیمه فعال است از این رو جا دارد این کتاب‌ها که اکثراً نیز کتاب‌های تاریخی و مرجع هستند در اختیار کتابخانه‌های عمومی قرار گیرند.

فارس.