دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بناب در سال 1395 با حضور اعضای این جلسه در دفتر امام جمعه بناب برگزار شد.

به گزارش بناب نیوز، در این جلسه برنامه نهایی همایش دفاع از حریم خانواده که به مناسبت هفته حجاب و عفاف در سراسر کشور برگزار خواهد شد ، بررسی شد.

بر اساس تصمیمات نهایی اتخاذ شده همایش دفاع از حریم خانواده با مدیریت فرماندهی سپاه ناحیه بناب بصورت عمومی با حضور مردم بناب روز دوشنبه  از ساعت 10 صبح در میدان امام حسین (ع) در بناب برگزار خواهد شد.

همچنین هم زمان با برگزاری این همایش برنامه های مختلف فرهنگی از جمله ایستگاه نقاشی ، مسابقه عکاسی و.

نیز برگزار خواهد شد.

از سرمایه های فرهنگی بناب بنحو شایسته استفاده نمی شود حجت الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی بناب در این جلسه طی سخنانی با اشاره با آیات الهی در قرآن کریم اظهار داشت : دستور و فرمان الهی به بندگان خویش این است که هم مومن باشید و از یاوران الهی باشید.

فرمایش مقام معظم رهبری که می فرمایند انقلابی باشید تفسیر همین آیه الهی است.

رییس شورای فرهنگ عمومی بناب مسئول بودن ، متعهد بودن ، متدین بودن ، دلسوز بودن را از صفات انقلابی بودن خوانده و اذعان نمود که اگر مسئولین یک شهر این شرایط را داشتند و وحدت و همدلی سرلوحه امور آنها باشد می توانند یک شهر را تبدیل به مدینه فاضله نمایند.

امام جمعه بناب با اشاره به اینکه نبود تمام شرایط انقلابی بودن و عدم هماهنگی در بعضی مسئولین موجب قصور در کارها می شود افزود: بناب دارای سرمایه های فرهنگی قابل توجهی است و وجود دانشگاه ها و حوزه علمیه و فرهیختگان وعلما پتانسیل های عظیم فرهنگی این شهر است که بنحو مطلوب از آنها استفاده نمی شود.

امام جمعه بناب با اشاره به هفته حجاب و عفاف و همایش مدافعان حریم خانواده  اظهار داشت امروز در نظام جمهوری اسلامی همه مسئول رعایت حدود الهی هستند و حدود الهی و نص صریح آیات الهی قابل اغماض و مذاکره و معامله نیست و همه اعم از آحاد جامعه که مسلمان هستند و مسئولین هر یک به نوبه خود باید در ترویج احکام الهی از جمله مسئله حجاب و رعایت حدود الهی وظیفه خود را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه بناب شهری مذهبی و مردم آن مردمی متدین هستند و خوشبختانه این پدیده در شهرستان بناب در حداقل قرار دارد از عموم مردم و مسئولین خواست تا بعض افراد که از روی ناآگاهی گاها در رعایت حدود الهی و حجاب اسلامی سهل انگاری می نمایند آگاه نمایند.

با افرادی که موجب سلب آسایش عمومی شوند به شدت برخورد می شود قاسمی وند رییس دادگستری شهرستان بناب هم در این جلسه ضمن تقدیر از برگزاری همایش مدافعان حریم خانواده با اشاره به موضوع برگزاری برخی عروسی ها که موجب سلب آسایش و ایجاد مزاحمت برای عموم شهروندان می شود .

اظهار داشت ایجاد مزاحمت عمومی ممنوع بوده و با چنین افرادی بطور جد برخورد می شود.

رییس دادگستری بناب با اشاره به دیدگاه امام خمینی رضوان الله در خصوص رعایت حرمت جامعه حتی در چگونگی پخش صدای اذان اظهار داشت رعایت حقوق مردم جامعه تا این اندازه مهم می باشد و هیچ کس حق ندارد با رفتار خود موجبات مزاحمت برای سایر شهروندان را فراهم آورد.

قاسمی وند افزود از شادی و مسرت مردم ما نیز خرسندیم ولی این شادی نباید موجب آزار و اذیت دیگران گردد.

وی از نیروی انتظامی خواست تا بعنوان ضابط قضایی در صورت مشاهده چنین مواردی اقدام به برخورد قانونی با متولیان چنین مراسمی نمایند.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب.