فراخوان شانزدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب

شانزدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه همزمان با دهه امامت و ولایت در بناب برگزار می‌ شود.

به گزارش بناب نیوز، جشنواره شعر غدیریه همچون سال ‌های گذشته به میزبانی شهر بناب برگزار می‌شود، چند سالی است که برگزاری این جشنواره در تقویم معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده و امسال نیز شانزدهمین دوره آن برگزار خواهد شد.

این جشنواره با هدف تبیین ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی و شخصیت متعالی حضرت علی(علیه السلام) به زبان هنر همزمان با دهه امامت و ولایت همچنین با هدف تعمیق و ترویج فرهنگ و آموزه‌های غدیر در سطح جامعه با استفاده از زبان شعر برگزار خواهد شد.

جشنواره شعر غدیریه با گستره سراسری توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب و با موضوعاتی شامل: خطبه غدیر، واقعه غدیر، غدیر مظهر وحدت و همدلی، حضرت علی (علیه السلام) تجلی ولایت، امر به معروف و نهی از منکر در رفتار حضرت علی، حجاب و عفاف در گفتار حضرت علی، سبک زنگی حضرت علی، دفاع از حضرت علی و دفاع از حریم خانواده، حضرت علی و مردم داری، عدالت حضرت علی  شجاعت حضرت علی ، ایثار و شهادت از منظر حضرت علی، گنجینه ی قناعت حضرت علی ، اخلاص حضرت علی و تقوای حضرت علی برگزار می‌شود.

موضوع بخش ویژه جشنواره سراسری شعر غدیریه مدافعان حرم اهلبیت (علیهم السلام) عنوان شده است.

شانزدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب شهریورماه جاری برگزار می‌شود و علاقمندان می توانند آثار خود را تا دهم شهریورماه جاری به دبیرخانه جشنواره واقع در بناب، خیابان چمران، روبروی بهزیستی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب و یا سامانه الکترونیکی به آدرسwww.

bonab.

farhang.

gov.

ir ارسال کنند.

شبستان.