غارهای دست‌ساز و تاریخی روستای صور به روی گردشگران باز می‌شود

فرماندار بناب درخصوص روستاهای تاریخی صَوَر و توتاخانه گفت: بخش خصوصی برای خرید غارهای موجود در روستای صور اقدام کرده است که در صورت توافق نهایی با مالکان، غارهای دست‌ساز این روستاها به روی گردشگران و علاقه‌مندان باز خواهد شد.

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی در کارگروه مشترک فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این شهرستان اظهار داشت: سال گذشته در این زمینه 10 میلیارد ریال هزینه شده که ناکافی است و امسال با مشارکت بخش خصوصی و اعتبارات دولتی اقدامات این بخش سرعت خواهد گرفت.

وی توسعه اماکن تفریحی، تکمیل زیرساخت‌های مناطق نمونه گردشگری، تکمیل هتل 220 تختخوابی با 70 درصد پیشرفت و توجه به ظرفیت‌های موجود شهرستان برای جذب گردشگران داخلی و خارجی را از مهم‌ترین برنامه‌های در حال اجرای چشم‌انداز سند توسعه و تدبیر شهرستان اعلام کرد.

فرماندار بناب گفت: در این شهرستان مناطق قره‌قشون، روستاهای تاریخی صَوَر، توتاخانه و اطراف سد دوش به‌عنوان سه منطقه نمونه گردشگری معرفی شده‌اند که عمده تمرکز مدیریت شهرستان در بهبود وضعیت این مناطق است.

وی افزود: زیرساخت‌های لازم در این مناطق بوجود آمده‌ و تا پایان امسال نیز تکمیل خواهند شد.

فرج‌اللهی درخصوص روستاهای تاریخی صَوَر و توتاخانه نیز تصریح کرد: بخش خصوصی برای خرید غارهای موجود در روستای صور اقدام کرده است که در صورت توافق نهایی با مالکان، غارهای دست‌ساز این روستاها به روی گردشگران و علاقه‌مندان باز خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود به دومین جشنواره ملی کباب بناب اشاره کرد و گفت: کباب یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های جذب گردشگر به شهرستان بناب است، به‌طوریکه در این جشنواره بیش از 55 هزار نفر از اقصی نقاط کشور حضور یافته و در روزهای برگزاری این جشنواره شاهد رونق کسب و کار بازاریان بوده‌ایم.

رئیس شورای اسلامی شهر بناب نیز با اشاره به اینکه شهرداری بناب در سال گذشته اقدام به برگزاری جشنواره تابستانی نموده بود و گفت : امسال جشنواره کباب ادغامی از جشنواره های متعدد بود که مورد استقبال خوب شهروندان قرار گرفت .

رحیم زاده افزود:معرفی ظرفیت های موجود شهرستان و افزایش اشتغال از اهداف برگزاری این جشنواره بود .

وی اعتبار برگزاری جشنواره های شهرستانی شهرداری بناب را 500 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: بر خلاف اعلام برخی از افراد مبنی بر هزینه کرد میلیاردی برای این جشنواره تا کنون کمتر از 100 میلیون ریال برای این جشنواره هزینه شده و مابقی از طریق عقد قرارداد با شرکتهای خصوصی تامین شده است .

رئیس شورای اسلامی با تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی و نهادهای ذیربط شهرستان، امنیت موجود در این جشنواره را ستود و از عوامل نیروی انتظامی، شورای اسلامی شهر، شهرداری و سازمان اتوبوسرانی بصورت ویژه تقدیر کرد .

در پایان این مراسم نیز از عوامل اجرایی با اهداء لوح تقدیر قدردانی شد .

خبرنگار بناب - پورملا اقدم .