ارسال ۷۱۶ اثر به دبیرخانه جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بناب با بیان اینکه علیرغم فراخوان دیرهنگام استقبال خوبی از جشنواره شعر غدیریه به عمل آمد، گفت: ۷۱۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

به گزارش بناب نیوز، حبیب صدقی در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب که با حضور حجت الاسلام حسن کاملی فر دبیر بنیاد بین المللی غدیر آذربایجان شرقی، محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، فرماندار، جمعی از مسئولان، قشرهای مختلف مردم بناب، هنرمندان و همچنین شعرایی از ۲۵ استان کشور برگزار شد؛ با تبریک عید سعید غدیرخم گزارشی از روند برگزاری جشنواره شانزدهم شعر غدیریه ارائه کرد و گفت: ۱۴ موضوع در رابطه با واقعه غدیر و شخصیت حضرت علی(ع) در دو بخش ترکی و فارسی و بخش ویژه امسال جشنواره به مدافعان حرم اهل بیت(ع) اختصاص داشت که در سه بخش برگزار شد.

به گفته صدقی، ۷۱۶ اثر به دبیرخانه جشنواره واصل شد که ۴۰۵ نفر شاعر از ۲۵ استان کشور آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب تصریح کرد: بیشترین آثار ارسالی از آذربایجان شرقی بود و بعد از آن استان های آذربایجان غربی و تهران مشترکاً دوم بودند و استان زنجان مقام سوم را به خود اختصاص داده بود.

صدقی دبیر برگزاری جشنواره ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های بی دریغ امام جمعه، فرماندار، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، بنیاد بین المللی غدیر آذربایجان شرقی و برخی واحدهای صنعتی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بخاطر حمایت ویژه از این جشنواره تقدیر و تشکر کرد.

این گزارش حاکی است، بعد از قرائت اشعار انتخابی و صدور رأی داوران، با اهدای هدایایی از برگزیدگان و برترین های شانزدهمین جشنواره سراسری غدیریه بناب تجلیل بعمل آمد.

مهر .