ضرورت تکریم و تجلیل از شخصیت های علمی و مذهبی بناب / فعالیت ۳۵ گروه موسیقی غیرمجاز در بناب

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب بر ضرورت تکریم و تجلیل از شخصیت های علمی و مذهبی بناب تاکید کرد.

به گزارش بناب نیوز، حبیب صدقی در جلسه مشترک شورای فرهنگ عمومی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بناب با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان به موضوع بررسی وضعیت تبلیغات محیطی در شهرستان اشاره و تصریح کرد: یکی از معضلات اساسی این شهرستان عدم نظارت دقیق نسبت به بنرهای نصب شده در سطح شهر است و درسال اقتصاد مقاومتی مردم انتظار دارند در نصب این بنرها تجدیدنظر اساسی صورت گیرد.

وی همچنین اظهار کرد: گاهاً نیز بنرهایی از طرف اسامی افراد و تشکل های مختلف تهیه و نصب می شوند که خود این افراد از آن ها بی خبرند و دستگاه های مربوطه نیز از آن ها اظهار بی اطلاعی می کنند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در ادامه با اشاره به ضرورت تکریم و تجلیل از شخصیت های علمی، مذهبی و اجتماعی شهرستان خواستار تشکیل کمیته و ستادی در این ارتباط شد.

صدقی تصریح کرد: با معرفی و تجلیل از خدمات آن ها توسط این کمیته هم مردم با شخصیت های علمی و فرهیخته خود بیشتر آشنا می شوند و هم مجموعه دین خود را نسبت به آن ها ادا می کند.

فعالیت غیرمجاز ۳۵ گروه موسیقی غیرمجاز در بناب بنابراین گزارش، فرمانده نیروی انتظامی بناب نیز در ادامه این جلسه با اشاره به دغدغه مسئولان شهرستان در خصوص برگزاری مراسمات عروسی در این شهرستان گفت: ما به عنوان ضابط قوه قضائیه نمی توانیم خارج از قانون اقداماتی انجام دهیم ولی علیرغم آن همکاران بنده در نیروی انتظامی اقدامات خوبی را جهت کاهش آن انجام داده اند.

سرهنگ رمضان اللهوردیان تصریح کرد: ۳۵ گروه موسیقی در این شهرستان شناسایی شده اند که بدون مجوز فعالیت می کنند و ضمن تشکیل جلسه با این گروه ها تذکرات لازم به آن ها داده شده است.

وی افزود: ضمن جمع آوری آلات موسیقی آن ها ۵ مورد نیز به جهت عدم رعایت ضوابط به دستگاه قضایی شهرستان معرفی شدند.

فرمانده نیروی انتظامی بناب خاطرنشان کرد: قطعاً این اقدامات کافی نبوده ولی برای تحقق این خواسته نیروی انتظامی نیاز به همکاری تمام ادارات و بخصوص مردم عزیز دارد.

اللهوردیان افزود: وقتی می خواهیم برخوردی در مراسمات عروسی انجام دهیم گاهاً خود متدینین جامعه نیز در این مراسمات حضور دارند و قطعاً نیروی انتظامی به تنهایی قادر به برخورد با این موضوع نیست و همکاری همه جانبه از سوی مردم و مسئولان را می طلبد.

تشکیل کمیته نظارت بر جشن های دانشجویی در دانشگاه بناب بنابراین گزارش، معاونت فرهنگی دانشگاه بناب نیز در ادامه این جلسه از تشکیل کمیته نظارت بر جشن های دانشجویی در دانشگاه بناب خبر داد و گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «دانشگاه جای کنسرت نیست» آیین نامه ای تصویب و به دانشگاه ها ابلاغ شده است که کنسرت و برگزاری کنسرت در بخش دانشجویی تعطیل شده است.

محمدعلی مهتدی با اشاره به تشکیل جلسات شورای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه ها افزود: امسال همزمان با ۲۷ آذر سالروز وحدت حوزه و دانشگاه که مصادف با میلاد پیامبر اکرم(ص) است، جشنواره شب شعر با محوریت «رسول مهربانی» و با حضور طلاب و دانشجویان بصورت سراسری در دانشگاه بناب برگزار خواهد شد.

مهر .