صدقی: جشنواره تئاتر شهرستان بناب اواخر آذرماه برگزار می‌شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب گفت: جشنواره تئاتر شهرستان بناب اواخر آذرماه برگزار می‌شود.

به گزارش بناب نیوز، حبیب صدقی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بناب که با حضور سردار محمدعلی نصرتی مشاور استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان آذربایجان‌شرقی تشکیل یافته بود، با اشاره به برگزاری برنامه‌های هنری توسط هنرمندان این اداره در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه اظهار داشت: برگزاری برنامه‌های هنری با محوریت مواد مخدر و اعتیاد جزو فعالیت‌های این اداره است.

وی افزود: جشنواره تئاتر شهرستان بناب اواخر آذرماه برگزار خواهد شد و در فراخوان شرکت در این جشنواره که انتشار یافته یک موضوع این جشنواره مربوط به موضوع مواد مخدر است و احتمالاً موضوع 6 اثر از این جشنواره مربوط به مواد مخدر باشد.

صدقی از برگزاری و اجرای 9 مورد نمایش صحنه‌ای و خیابانی در ارتباط با مواد مخدر طی شش ماهه گذشته سال جاری خبر داد و گفت: حدود 5 هزار نفر از قشرهای مختلف از این نمایش‌ها دیدن کردند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با بیان اینکه تاکنون هیچ اعتباری از محل اعتبارات مبارزه با مواد مخدر برای برگزاری برنامه‌های هنری به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب تخصیص نیافته است؛ گفت: فعالیت‌های هنری هزینه بر بوده و زمان بر است.

صدقی اظهار امیدواری کرد که سهم فرهنگ و هنر از محل این اعتبارات مدنظر قرار بگیرد.

وی افزود: با تخصیص اعتبارات به این بخش می‌توان از راه هنر در رابطه با پیشگیری از اعتیاد قدم‌های اساسی برداشت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در راستای همین امر نمایشگاهی تحت عنوان بن بست اعتیاد از سوی این اداره تشکیل یافت.

فارس.