تک تک افرادی که در ادارات مرتکب تخلف می‌شوند باید منتظر برخورد باشند

فرماندار بناب با بیان اینکه تک تک افرادی که در ادارات مرتکب تخلف می‌شوند باید منتظر برخورد باشند، گفت: افرادی که در ادارات حق و حقوق ارباب رجوع را زیرسئوال می‌برند و حاکمیت را زیر پا می‌گذارند باید با اینگونه اشخاص برخورد شود.

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی در جلسه کمیته تحول اداری شهرستان بناب با بیان اینکه رعایت قانون باید سرلوحه کار مسئولان و کارکنان در ادارات مدنظر قرار بگیرد؛ اظهار داشت: تک تک افرادی که در ادارات مرتکب تخلف می‌شوند باید منتظر برخورد باشند و وظیفه نهادهای نظارتی نیز کنترل و برخورد است.

وی تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی ما به عنوان خدمتگزار مردم و کارگزاران دولت اسلامی هستیم و مردم نیز ولی نعمت هستند.

فرج‌اللهی تأکید کرد: وظیفه ما خدمت صادقانه و قانونی به مردم است! رئیس شورای اداری شهرستان بناب با بیان اینکه رعایت تقوا و پرهیزکاری اولین عاملی است که انسان را از رفتن به سمت کارهای خلاف باز می‌دارد؛ افزود: دینداری، تقوا و پرهیزکاری است که می‌تواند انسان را از نزدیک شدن به گناه باز دارد.

فرج‌اللهی با تأکید بر ضرورت کنترل کارکنان زیرمجموعه خود توسط مدیران شهرستان اظهار کرد: مسئولان باید رفتار و عملکرد کارکنان تحت مدیریت خود را رصد و کنترل و سعی کنند روحیه دینداری و تقوا را در پرسنل ادارات خود تقویت و افزایش دهند.

وی با انتقاد از عملکرد برخی کارمندان بی‌انگیزه در برخی ادارات شهرستان از مسئولان خواست با بالا بردن انگیره خدمت به مردم از سوی کارکنان آنها را نسبت به انجام وظایف  و مسئولیت‌های خود آشنا کنند.

فرماندار شهرستان بناب به اتفاقات اخیر شهرداری بناب نیز اشاره‌ای کرد و گفت: در شهرداری بناب نیز نیروهای مؤمن، مسلمان و پاکدست زیادی در حال خدمتگزاری به مردم هستند ولی اصلاحاتی که در حال انجام است امیدواریم برای خدمت به شهروندان عزیز باشد.

فرج‌اللهی بحث اصلی و مهم در تحول اداری را بازبینی در فرآیندها برای ارائه و تسهیل خدمت بیشتر به مردم برشمرد.

این مسؤول استفاده از تکنولوژی‌های روز و نرم افزارهای مناسب در نظام اداری و آموزش الکترونیکی را حائز اهمیت خواند و افزود: انجام تحول اداری در راستای آسیب شناسی فرآیندهای اداری و تبیین نقاط ضعف و قوت ضروری است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب همچنین غنی‌سازی مدیریت منابع انسانی، استاندارد سازی و یکپارچه‌سازی نظام اطلاعات و ارتباطات و تعالی فرهنگ و رفتار سازمانی را جزو اصلی‌ترین مباحث در تحول اداری عنوان کرد.

فرج‌اللهی با اشاره به ضرورت راه‌اندازی دولت الکترونیک خاطرنشان کرد: هم اکنون در سطح شهرستان 12 اداره به شبکه دولت وصل هستند که درصدد هستیم تا پایان سال‌جاری تمام ادارات شهرستان به سیستم دولت الکترونیک متصل شوند.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح درصدد حذف مکاتبات کاغذی هستیم.

فرماندار بناب با تأکید مجدد بر ضرورت اجرای طرح تکریم ارباب رجوع در ادارات یادآور شد: عدم اجرای این طرح از ناحیه هیچ رئیس و کارمندی قابل قبول و قابل بخشش نیست و ادارات باید خود را مکلف کنند تا با مراجعان به ادارات برخورد صحیح داشته باشند.

فرج اللهی گفت: به زودی اکیپی در این ارتباط در شهرستان تشکیل و مسائل را در ادارات رصد خواهند کرد.

فارس.