در هیجدهمین همایش بزرگ دوچرخه‌سواری بناب، 20 هزار نفر رکاب زدند

هیجدهمین همایش بزرگ دوچرخه‌سواری بناب با نام «بناب شهر دوچرخه» با حضور بیش از 20 هزار نفر از شهروندان بنابی برگزار شد.

به گزارش بناب نیوز، ظهر امروز در این همایش با شکوه دوچرخه‌سواران مسیر ابتدای کوی لاله تا پارک فدک را به مسافت 4 کیلومتر رکاب زدند.

همایش دوچرخه‌سواری بناب به منظور ترویج استفاده از وسایل حمل و نقل پاک، ترویج ورزش و فعالیت‌های بدنی، روان سازی مشکلات ترافیک کلان شهرها، کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه‌های خانواده با توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری همه ساله با حضور مردم ورزش دوست بناب از کودک سه ساله گرفته تا پیرمرد 85 ساله در شهرستان بناب برگزار می‌شود.

بر همین مبنا در هیجدهمین همایش بزرگ دوچرخه‌سواری بناب که با تلاش و همکاری مسئولان اداره ورزش و جوانان، شهرداری، شورای اسلامی شهر، راهنمایی و رانندگی، پلیس راه، اورژانس، نیروهای انتظامی و فرمانداری و سایر ادارات و واحدهای تولیدی شهرستان برگزار شد، فرماندار، معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان شهرستان حضور داشتند.

این گزارش حاکی است، در پایان برگزاری همایش دوچرخه‌سواری بناب به 140 نفر از شرکت‌کنندگان در همایش به قید قرعه جوایز و هدایایی از جمله دوچرخه اهدا شد.

شهرستان 140 هزار نفری بناب واقع در 110 کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی به علت استفاده اکثر شهروندان از دوچرخه در زندگی روزمره به شهر دوچرخه شهرت دارد.

فارس.