متأسفانه خانواده‌ها برای تربیت فرزندان خود وقت‌کمی‌ را اختصاص می‌دهند/ پرهیز از موازی کاری در شورای فرهنگ عمومی

دبیر شورای فرهنگ عمومی بناب با اشاره به ضرورت توجه به بنیان خانواده‌ها گفت: متأسفانه خانواده‌ها برای تربیت فرزندان خود وقت کمی را اختصاص می‌دهند.

به گزارش بناب نیوز، حبیب صدقی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب که به مناسب روز شورای فرهنگ عمومی تشکیل یافته بود، با اشاره به عملکرد شورا در این شهرستان اظهار داشت: در یک سال گذشته این شورا با تشکیل 6 جلسه 23 دستور جلسه و 31 مصوبه داشته که از 31 مصوبه 26 مصوبه اجرا، یک مورد عدم اجرا و روند اجرایی 4 مصوبه نیز به کندی پیش می‌رود.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی به‌دنبال احیای فرهنگ اسلامی و ایرانی بوده که با توجه به گفتمان غالب مردم در مسائل اجتماعی و معیشتی به‌صورت کلان نگاه و بررسی می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بناب خاطرنشان کرد: مادامی که ما اعضای شورا هماهنگ هستیم و به شکل جزیره‌ای عمل نمی‌کنیم شاهد موفقیت‌های زیادی خواهیم بود ولی اگر بخواهیم مسائل را به گردن هم انداخته و یا دستگاه‌های فرهنگی موازی‌کاری کنند، هیچ موفقیتی را شاهد نخواهیم بود.

صدقی اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی بستری است که دستگاه‌هایی که کارهای فرهنگی انجام می‌دهند، همسو و همدل حرکت کنند و زیرا با همدلی و همسویی دستگاه‌ها و تامین اعتبار لازم  می‌توان کارهای بزرگی انجام داد و به دستاوردهای بزرگی دست یافت و باید مشکلات فرهنگی را با همدلی و همفکری حل کرد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به بنیان خانواده‌ها تأکید کرد: متأسفانه خانواده‌ها کمترین وقت را برای تربیت فرزندان خود اختصاص می‌دهند و در بحث سبک زندگی که مقام معظم رهبری نیز در این ارتباط تذکر داده‌اند لازم است در جهت آموزش سبک زندگی نیز تلاش کنیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی بناب در پایان خاطر‌نشان کرد: برگزاری جلسات با محوریت مسائل  مشکلات جاری شهرستان جهت پیدا کردن راه‌حل‌های مناسب جزو راهبردهای مهم شورای فرهنگ عمومی شهرستان است که امیدواریم با همدلی اعضا در تحقق اهداف شورا قدم برداریم.

فارس.