نارضایتی شهروندان بنابی از اجرای برخی طرح‌های ترافیکی

اجرای برخی طرح‌های ترافیکی در شهر بناب نارضایتی شهروندان این شهر را به دنبال داشته است.

به گزارش بناب نیوز، امروزه با توجه به افزایش وسائط نقلیه سبک و سنگین تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در زمینه اجرای طرح‌های ترافیکی یکی از مباحث حیاتی و بسیار مهم در راستای رفاه حال شهروندان بوده و در شهرستان بناب نیز طی سال‌های اخیر شاهد برخی تصمیمات درست در زمینه طرح‌های ترافیکی بوده‌ایم اما گاهی هم این تصمیم‌گیری‌ها در شرایطی است که نه تنها مورد استقبال شهروندان قرار نمی‌گیرد، بلکه نارضایتی عمومی را نیز در پی دارد.

قطعاً اجرای طرح‌های ترافیکی در هر شهری برای ارتقای کیفیت عبور و مرور در خیابان‌ها و معابر شهری بوده و امری است بسیار مهم و به همین خاطر قبل از اجرا باید زوایای مختلف مربوط به آن طرح از جمله مسیرهای ورودی و خروجی مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد که این امر مستلزم برنامه‌ریزی دقیق در اجرای طرح‌هاست.

به دنبال اجرایی کردن برخی مصوبات ترافیکی طی روزهای اخیر در شهر بناب بویژه در خیابان شهید باهنر شاهد برخی اعتراضات از سوی مردم و همچنین اصناف و مغازه‌داران این خیابان هستیم.

شاید بتوان یکی از معایب مهم این طرح را کم رونق شدن و یا به گفته مردم تعطیلی کسب و کار و از رونق افتادن بازار بناب عنوان کرد.

برخی از اصناف و کسبه واقع در خیابان شهید باهنر معتقدند در برخی مواقع متأسفانه پلیس بدون دلیل موجه اقدام به جریمه خودروهای مردم می‌کند و با توجه به اینکه این طرح تنها چند روزی است که اجرایی شده و هنوز برای مردم جا نیفتاده است جریمه کردن مردم در همین آغاز کار ناعادلانه بوده و سبب نارضایتی شهروندان می شود.

شهروندی می‌گوید: اجرای چنین طرح‌هایی باید در راستای رفاه حال مردم باشد اما این طرح مردم شهرستان را رنجیده خاطر کرده است.

شهروند دیگری به افزایش میزان مصرف سوخت به دلیل سردرگمی راننده‌ها و دور زدن زیاد در کوچه‌ها و محلات اشاره می‌کند و آن را از دیگر معایب این طرح عنوان می‌کند.

موضوع دیگری که مسئولان محترم سازمان تاکسیرانی و شورای ترافیک شهرستان بایستی به آن توجه نموده و برای رفع آن فکری اساسی کنند تجمع ده ها دستگاه تاکسی درون شهری در مرکز شهر است و علاوه بر اینکه مشکلات زیادی را پیرامون مدیریت شهری ایجاد کرده، نارضایتی شهروندان را نیز به همراه داشته است.

امروزه در بسیاری از نقاط کشور تاکسی‌ها به‌صورت چرخشی نسبت به جابه‌جایی مسافر اقدام می‌کنند، اما در بناب تاکسی‌ها با ایستادن در ایستگاه‌های مرکز شهر منتظر مسافر می مانند و تا ظرفیت مسافر آنها تکمیل نشود، از ایستگاه خود حرکت نمی‌کنند و این مسئله خود باعث بروز ترافیک سنگین در مرکز شهر می‌شود.

مرکز شهر بناب به دلیل استقرار بسیاری از بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری، مراکز تجاری و خدمات عمومی از اصلی‌ترین و شلوغ‌ترین نقاط شهر محسوب می‌شود و بسیاری از شهروندان برای فعالیت‌های اقتصادی خود به این نقطه از شهر مراجعه می‌کنند.

هم‌اکنون تعداد 583 دستگاه تاکسی شهری در خیابان‌های محدود بناب امور ایاب و ذهاب شهروندان را انجام می دهند و صف طولانی تاکسی‌ها در برخی مواقع در سه خیابان اصلی شهر به طول دهها متر تشکیل و همین امر سبب افزایش زمان مسافرگیری می‌شود بطوری که یک تاکسی برای آن که بتواند 4 مسافر را سوار نماید باید ساعت‌ها در انتظار بایستد.

در نهایت انتظار می‌رود با توجه به درخواست‌ها متعدد شهروندان بنابی شورای ترافیک شهرستان با انجام مطالعه بیشتر و کار کارشناسی در راستای تسهیل امور شهروندان در برخی مصوبات شورای ترافیک تجدید نظر کنند.

فارس.