امام جمعه بناب: اجتماع بزرگ اربعین مانور عملیات عظیم سیاسی و الهی است

امام جمعه بناب گفت: اجتماع بزرگ اربعین حسینی(ع) تنها زیارت نیست بلکه مانور عملیات عظیم سیاسی و الهی در برابر هجوم و فجایع دشمنان و حرکتی کاملاً تأثیرگذار و بازدارنده است.

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان بناب با اشاره به دهه دوم ماه صفر و قرار گرفتن در آستانه اربعین حسینی(ع) و عزیمت زائران کربلا با پای پیاده جهت زیارت کربلا این اقام را از سیاست‌ها و تدابیر ناب مقام معظم رهبری دانست و افزود: اگر امروز عاشورا را از پیکره اسلام حذف کنیم چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند.

وی همچنین با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری همواره بصیرت را سرلوحه کلمات خود قرار داده‌اند؛ تصریح کرد: ملت نجیب ایران در چند دهه اخیر قولاً و عملاً ثابت کرده‌اند که «ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند» و ملت ایران 37 سال است این شعار را به شعور تبدیل کرده‌اند.

خطیب جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه ملت ایران در 37 سال گذشته با تقدیم خون عزیزان خود در برابر تهدیدها، تحریم‌ها، گرانی‌ها و فشارهای مختلف دشمنان ایستاده‌اند؛ گفت: در 37 سال گذشته در هر جایی مصالح دین و قرآن مطرح شده و در هر مقطعی که مقدسات الهی مردم متوجه خطر شده است انسان‌های دین‌دار در صحنه حاضر شده و از اسلام و رهبری حمایت جانانه کرده‌اند.

حجت‌الاسلام باقری‌بنابی به امتیازات و ویژگی‌های ملت ایران اشاره و خاطرنشان کرد: ایستادگی در برابر هجمه‌های مختلف دشمنان از امتیازات بزرگ ملت نجیب ایران است که امام راحل(ره) در خصوص این ملت فرمودند: « در زمان امیرالمؤمنین علی(ع) و پیامبر اکرم(ص) نیز نظیر این ملت نبودند.

» رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب تصریح کرد: مسأله اسلام و ولایت با اساس اسلام گره خورده و با آن عجیبن است و اگر رهبری الهی آسیب ببیند هیچ سنگی روی سنگ قرار نمی‌گیرد.

حجت‌الاسلام باقری‌بنابی در ادامه خطبه‌های نمازجمعه شهرستان بناب تأکید کرد: قدرت و صلابت و سیطره ولایت الهی توأم با درایت رهبری و علما بوده که همه نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کرده است و امروز جمهوری اسلامی یک واژه آشنایی برای دنیا بوده و کانون توحید در سراسر جهان شناخته می‌شود ولو اینکه در داخل مشکلاتی داریم.

فارس.