انتقاد از اختصاص 2 هزار ریال یارانه صادراتی کشمش برای هر کیلوگرم از سوی دولت

صادرکننده نمونه کشور با انتقاد از اختصاص 2 هزار ریال یارانه صادراتی کشمش برای هر کیلوگرم از سوی دولت گفت: اختصاص این مبلغ هیچ دردی از صادرکنندگان را درمان نمی‌کند و آن را ندهند بهتر از آن است.

به گزارش بناب نیوز، مصطفی حدادی در نشست بررسی و آسیب شناسی صادرات محصولات کشاورزی از جمله کشمش با اشاره به مشکلات کشاورزان و نیز واحدهای سبزه پاک کنی اظهار کرد: با تشکیل ده‌ها جلسه نظیر این جلسات مشکلات سبزه پاک‌کنی‌ها حل نمی‌شود.

وی گفت: برای حل این مشکل نمایندگان مجلس باید ورود پیدا کنند.

این صادرکننده نمونه کشوری با اشاره به ضرورت حمایت دولت از انگورکاران و باراندازداران افزود: دولت متأسفانه به‌جای تشویق این قشر مالیات سنگینی بر آن‌ها اعمال می‌کند در حالی که این باراندازداران هستند که به کشور ارز وارد می‌کنند.

وی تصریح کرد: با این روندی که در کشور حاکم است در عرض مدت کوتاهی این واحدهای تولیدی نیز جمع‌آوری می‌شوند.

حدادی با انتقاد از اختصاص 2 هزار ریال یارانه صادراتی کشمش برای هر کیلوگرم از سوی دولت اظهار کرد: اختصاص این مبلغ هیچ دردی از صادرکنندگان را درمان نمی‌کند و آن را ندهند بهتر از آن است.

این گزارش حاکی است، در ادامه این نشست برخی از کشاورزان، باراندازداران و صادرکنندگان مسائل و مشکلات و چالش‌های پیش روی این بخش را بیان کرده و خواستار رفع این مشکلات شدند.

فارس.