وضعیت بهداشتی مدارس روستاهای بناب در وضعیت اسفناکی است

بخشدار مرکزی بناب گفت: کمبود نیروهای خدماتی در مدارس باعث شده وضعیت بهداشتی مدارس روستاهای بناب در وضعیت اسفناکی باشند.

به گزارش بناب نیوز، ناصر عباس‌زاده در نشست دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان بناب با ارائه گزارشی از وضعیت روستاهای شهرستان اظهار داشت: با وجود اینکه هیچ اعتباری از سوی دولت ابلاغ نشده ولی کارهای بزرگی در روستاهای منطقه انجام شده است و با مشارکت‌های مردمی اهالی روستاها مسیرگشایی، جدول‌گذاری و زیرسازی در روستاهای منطقه صورت گرفته است.

وی افزود: از اول سال 92 تاکنون 45 میلیارد ریال اعتبار از طریق دولت به روستاهای بناب پرداخت شده است.

این مسؤول با اشاره به نگاه ویژه دولت یازدهم به توسعه روستاها تصریح کرد: از آغاز دولت یازدهم 800 هکتار از اراضی کشاورزی بناب تحت پوشش طرح نوین آبیاری رفته و 380 هکتار نیز در آستانه واگذاری به پیمانکار است.

به گفته بخشدار مرکزی بناب، 90 کیلومتر کانال‌های کشاورزی بناب بتنی شده و برای بتنی شدن کانال‌های کشاورزی 155 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

عباس‌زاده در ادامه سخنان خود با اشاره به کمبود نیروهای خدماتی در مدارس شهرستان بناب گفت: طبق دستورالعمل‌های موجود 170 نفر نیروی خدماتی باید در مدارس بناب همکاری کنند که تنها 56 نفر نیروی خدماتی وجود دارد و این کمبود نیروی خدماتی باعث بروز مشکلاتی شده است.

وی تبیین کرد: کمبود نیروهای خدماتی در مدارس باعث شده وضعیت بهداشتی مدارس روستاهای بناب در وضعیت اسفناکی باشند که انتظار داریم مسئولان علی‌‌الخصوص نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی در جهت حل این مشکل قدم‌های اساسی بردارند.

این گزارش حاکی است، در ادامه این نشست تعدادی از دهیاران حاضر به بیان مشکلات و مسائل روستاهای منطقه پرداختند.

شهرستان 140 هزار نفری بناب در جنوب مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و 60 درصد جمعیت آن در شهر و 40 درصد جمعیت نیز در 28 روستای شهرستان ساکن هستند.

فارس .