بیش از 80 برنامه متنوع در هفته بسیج در بناب برگزار می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه بناب گفت: 37 سال از تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی(ره) می‌گذرد و هر سال شاهد گسترش تشکیلات بسیج در بین آحاد جامعه هستیم.

به گزارش بناب نیوز، عمران دوستی در آستانه هفته بسیج در جمع خبرنگاران با عرض تسلیت اربعین حسینی(ع) و با تبریک آغاز هفته بسیج اظهار کرد: هفته بسیج امسال با ایام اربعین حسینی(ع) مقارن شده که در واقع اساس بسیج برخاسته از همین ایام و اهداف امام حسین(ع) است.

وی سپس با بیان اینکه شعار امسال هفته بسیج«بسیج انقلابی و خدمتگزار» است؛ افزود: برنامه های هفته بسیج از 30 آبان تا ششم آذرماه در سطح شهرستان برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه بناب با اشاره به نقش و تأثیرگذاری بسیج در عرصه‌های مختلف کشور تصریح کرد: این تفکر متعالی در سایه اخلاص و ولایت مداری بسیجیان به وجود آمده است.

دوستی یادآور شد: بسیج به عنوان بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی و فرهنگی جهان اسلام پاسدار ارزش‌های ناب اسلامی و انقلابی در فراتر از مرزهای جغرافیایی است.

وی، امنیت و آرامش حاکم بر کشور را مدیون بسیج دانست و تأکید کرد: تهدید، نفوذ، تهاجم فرهنگی و فشارهای اقتصادی به عنوان ابزارهای دشمن علیه این کشور است که با حضور در صحنه بسیج به تمام این تهدیدات پاسخ داده می‌شود.

این رزمنده 8 سال دفاع مقدس در ادامه سخنان خود از اجرای بیش از 80 برنامه مختلف طی هفته بسیج در شهرستان بناب خبر داد و افزود: غبار روبی مزار شهدا با حضور بسیجیان و خانواده‌های شهدا، دیدار با خانواده‌های شهدا، نشست‌های روشنگری و معرفتی، اجرای یادواره‌های شهدا، اعزام اکیپ پزشکی به مناطق محروم روستایی، افتتاح پایگاه مقاومت، بازدید از طرح‌های مختلف اقتصاد مقاومتی، برگزاری برنامه‌ها و مسابقات متعدد ورزشی، برگزاری جلسات حلقه‌های صالحین و مشاوره رایگان حقوقی از جمله برنامه‌های هفته بسیج در شهرستان بناب است.

دوستی تصریح کرد: همایش بزرگ مردمی و بسیجیان این شهرستان با عنوان مدافعان حرم همزمان با سالروز فرمان تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین پنجم آذرماه با حضور پرشور و گسترده آحاد مردم برگزار می‌شود.

وی اعلام کرد: در این همایش بزرگ مردمی آحاد مردم و بسیجیان ولایت‌مدار بار دیگر با آرمان‌های امام راحل(ره)، رهبر انقلاب و آرمان‌های شهدا تجدید میثاق می‌کنند و بسیجیان پس از حضور در پایگاه‌های مقاومت به‌صورت دسته جمعی به سمت مصلای اعظم این شهرستان حرکت خواهند کرد.

فرمانده سپاه ناحیه بناب در پایان از آمادگی سپاه بناب برای پرداخت تسهیلات بانکی برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر 8 میلیارد ریال تسهیلات به چند طرح شامل تولید داروی گیاهی، قالی‌بافی، تولید قارچ، پرورش شترمرغ و کشت زعفران پرداخت کرده است و سپاه ناحیه بناب آمادگی خود را جهت ارائه این تسهیلات به بسیجیان و سایر آحاد جامعه اعلام می‌دارد.

فارس .