فرماندار بناب: صادرات با تفویض مرحله صدور گواهی مبدأ به گمرک بناب افزایش می‌یابد

فرماندار بناب با بیان اینکه پیش‌بینی‌می‌شود امسال میزان صادرات از گمرک بناب به 50 هزار تن برسد، گفت: مرحله صدور گواهی مبدأ در گمرک بناب ناقص است که امیدواریم با تفویض این مرحله به گمرک بناب حلقه صدور کالا از این گمرک تکمیل شود.

به گزارش بناب نیوز، ولی‌الله فرج‌اللهی در نشست بررسی و تصمیم‌گیری درخصوص نحوه صدور گواهی مبدأ گمرکی در جمع مسئولان و تولیدکنندگان شهرستان اظهار داشت: هم‌اکنون 18 واحد فرآوری کشمش در بناب فعالیت می‌کنند که علاوه بر انگور تولیدی منطقه، انگور استان‌های قزوین، آذربایجان‌غربی و دیگر استان‌ها توسط کشاورزان و تولیدکنندگان شهرستان خریداری و بعد از فرآوری آن را به خارج از کشور صادر می‌کنند.

وی از افزایش میزان صادرات از گمرک بناب خبر داد و افزود: سال گذشته بالغ بر 38 هزار تن از این شهرستان صادرات داشتیم که توانسته بود مقام نخست صادرات استان را به خود اختصاص دهد.

فرج‌اللهی با اشاره به فعالیت چشمگیر گمرک بناب تصریح کرد: مرحله صدور گواهی مبدأ در گمرک بناب ناقص است که امیدواریم با تفویض این مرحله به گمرک بناب حلقه صدور کالا از این گمرک تکمیل شود.

فرماندار بناب با اشاره به استقرار کارشناسان جهادکشاورزی و اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی در گمرک بناب تأکید کرد: قطعاً با تکمیل مرحله صدور گواهی مبدأ در این گمرک میزان صادرات از گمرک بناب به مراتب افزایش خواهد یافت.

فرج‌اللهی در ادامه پیش‌بینی کرد با روند فعلی صادرات شهرستان بناب تا پایان سال‌جاری میزان صادرات کالا از گمرک بناب به بیش از 50 هزار تن افزایش یابد که قطعاً یک اتفاق مثبت برای شهرستان و استان خواهد بود.

وی از مدیرکل گمرک آذربایجان‌شرقی و همچنین عملکرد رئیس گمرک شهرستان بناب و حمایت‌های مدیران واحدهای تولیدی از گمرک بناب تقدیر و تشکر کرد.

شهرستان 140 هزار نفری بناب واقع در 110 کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان‌شرقی یکی از قطب‌های فرآوری و صادرات انواع کشمش و خشکبار و نیز دیگر کالاهای مصرفی و خانگی در استان است.

فارس.