تصویب طرح تحقیق و تفحص در خصوص کالای قاچاق در مجلس/ مردم منتظر نتایج اقدامات اقتصادی هستند

نماینده مردم بناب در مجلس با اشاره به تصویب طرح تحقیق و تفحص در خصوص کالای قاچاق گفت: این تحقیق و تفحص برای تقویت صادرات و ایجاد اشتغال بوده تا بلکه بتوانیم کشور را با تکیه بر محصولات تولیدی بدون اتکا به نفت اداره کنیم.

به گزارش بناب نیوز، ضیاءالله اعزازی ملکی در جلسه بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص نحوه صدور گواهی مبدأ گمرکی در جمع مسئولان و صادرکنندگان منطقه اظهار داشت: بزرگ‌ترین موضوع کشور موضوع مسائل اقتصادی است و آن موقعی به سمت بهبودی حرکت خواهیم کرد که به صادرات بها دهیم و در جهت رفع مشکلات صادرکنندگان قدم برداریم.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: همان طوری که مقام معظم رهبری هم اشاره داشتند باید از دادن آمار و ارقام بگذریم و مردم در عمل نتایج اقدامات صورت گرفته را لمس کنند.

اعزازی ملکی اضافه کرد: اگر مراحل صادرات را تسهیل کنیم آن موقع شاهد افزایش صادرات و در کنار آن ایجاد اشتغال خواهیم بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی سپس از آمادگی مجلس برای افزایش تسهیلات برای صادرکنندگان و همچنین تسهیل امور و فرآیند صادرات خبر داد و افزود: قطعاً با افزایش میزان صادرات میزان تولید بالا رفته و افزایش میزان اشتغال را شاهد خواهیم بود.

اعزازی ملکی با اشاره به تصویب طرح تحقیق و تفحص در خصوص کالای قاچاق تصریح کرد: این تحقیق و تفحص در راستای تقویت صادرات و ایجاد اشتغال بوده است تا بلکه بتوانیم کشور را با تکیه بر محصولات تولیدی بدون اتکا به نفت اداره کنیم.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگ‌ترین موضوع کشور موضوع مسائل اقتصادی است و آن موقعی به سمت بهبودی حرکت خواهیم کرد که به صادرات بها دهیم و برای رفع مشکلات صادرکنندگان قدم برداریم.

وی از تلاش و همکاری‌های مسئولان گمرک آذربایجان‌شرقی، گمرک شهرستان، اتاق بازرگانی تبریز و همچنین صادرکنندگان و تولیدکنندگان شهرستان بخاطر افزایش میزان صادرات شهرستان بناب تقدیر و تشکر کرد.

فارس.