تشریح برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بناب به مناسبت گرامی‌داشت دهه‌ی وقف

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بناب از برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان در دهه‌ی وقف خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، مهدی راحلی در تشریح برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بناب در دهه‌ی وقف، اظهار کرد: دیدار با مدیریت حوزه‌ی علمیه شهرستان بناب در جهت اعلام برنامه‌های دهه‌ی وقف، دیدار با امام‌ جمعه شهرستان و همچنین دیدار با معاون فرماندار و معاونت فرهنگی حوزه‌ی علمیه بناب از جمله برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان به مناسب گرامی‌داشت دهه‌ی وقف است.

وی ادامه داد: سخنرانی خطیب جمعه‌ی شهرستان بناب در خصوص وقف و دیدار با مردم و هم‌صحبتی در خصوص مسائل و مشکلات پیرامون موقوفات نیز از جمله دیگر برنامه‌هایی است که اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در طول دهه‌ی وقف نسبت به انجام آن اقدام می‌کند.

وی با اشاره به تاثیر و اهمیت دیدار و گفت‌وگوهای مردمی، افزود: طی این نشست‌ها مشکلات مردم پیرامون موقوفات احصاء شده و سبب رفع بسیاری از مسائل می‌شود.

راحلی با اشاره به فرآیند ساخت و سازهای موجود در امام‌زادگان(ع) شهرستان بناب، بیان کرد: با توجه به این موضوع در طول دهه‌ی وقف امکان برگزاری مراسم‌های فرهنگی و مذهبی در امام‌زادگان این شهرستان فراهم نیست، از این رو کلیه برنامه‌ها در مساجد این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بناب در راستای ترویج فرهنگ وقف، تاکید کرد: علاوه بر تبلیغات محیطی در سطح شهر، با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب نیز هماهنگی‌هایی در جهت تبلیغات این فرهنگ غنی انجام گرفته است و همچنین سخنرانی در مساجد با موضوع وقف در ایام مختلف سال نیز از جمله برنامه‌هایی است که در شهرستان بناب برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ثمرات وقف جاودانه است، یادآور شد: آثار و برکات وقف در جامعه ماندگار بوده و همواره نیز عواید آن در راستای کمک به نیازمندان صرف می‌شود.

ایسنا.