اشتغال به تحصیل 12 هزار دانشجو در بناب / رتبه اول بناب در تعداد دانشجو در استان

فرماندار بناب گفت: اشتغال به تحصیل بیش از 12 هزار دانشجو در 5 واحد دانشگاهی بناب باعث شده این شهرستان رتبه اول استان آذربایجان‌شرقی را در زمینه تعداد دانشجو به خود اختصاص دهد.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج‌اللهی در آستانه روز دانشجو در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز بناب با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو و تبریک این مناسبت به تمام دانشجویان اظهار داشت: شهرستان بناب در کنار سایر ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در بخش‌های مختلف به عنوان یک شهر دانشگاهی محسوب می‌شود و اشتغال به تحصیل بیش از 12 هزار دانشجو در 5 واحد دانشگاهی بناب باعث شده این شهرستان رتبه اول استان آذربایجان‌شرقی را به خود اختصاص دهد.

وی از راه‌اندازی اولین مرکز رشد شهرستان در 26 آذرماه خبر داد و افزود: قدم‌های بزرگی برای توسعه علم در شهرستان برداشته شده است.

فرج‌اللهی از 16 آذر به عنوان روز مقاومت و روز اعتراض در مقابل رفتارهای رژیم پهلوی نام برد و با اشاره به اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه‌های بین‌المللی یادآور شد: هرچند توطئه‌هایی از ناحیه دشمنان در حال انجام است ولی کشور با وحدت و همدلی حول محور ولایت از تمام بحران‌ها نجات خواهد یافت.

سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز بناب هم با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو به ویژگی‌های جنبش دانشجویی اشاره کرد و گفت: ایمان به هدف و راه پیش رو از شاخصه‌های مهم جنبش دانشجویی است و اکثر دانشجویان جوان؛ مؤمن و انقلابی هستند.

سعید رادمرد افزود: برگزاری مراسم‌های متعدد معنوی از سوی دانشجویان نشان از علاقمندی آنها به مسائل دینی است.

وی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز بناب در خصوص جمع‌آوری و بافت شال و کلاه برای ارسال به رزمندگان جبهه مقاومت تقدیر و تشکر کرد.

سعید رادمرد با اشاره به اینکه حضور در جبهه‌های مقاومت برای تمام آحاد جامعه مقدور نیست؛ تأکید کرد: انتظار می‌رود هر خانواده‌ای از دانشجویان، کارکنان و اساتید این دانشگاه با اهدای یک تخته پتو به یاری مردم مظلوم سوریه بشتابیم.

فارس.