لزوم استفاده از تریبون نماز جمعه برای ایجاد اتحاد و همبستگی تمام گروه‌های داخل نظام

امام جمعه بناب گفت: از تریبون نمازجمعه باید برای ایجاد اتحاد و همبستگی تمام گروه‌های داخل نظام استفاده کرد.

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام شیخ مصطفی باقری‌بنابی در دیدار مسؤولان دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشجویی بناب که به همت ستاد برگزاری نماز جمعه این شهرستان ترتیب یافته بود با استقبال از انتقادات و پیشنهادات نمایندگان تشکل‌های دانشجویی اظهار کرد: به برکت وجود حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان و اساتید محترم حوزه و به واسطه عالمان‌برجسته شهرستان ارتباط بسیار نزدیک ما با دانشگاه‌ها برقرار است و با وجود اینکه بنده به جهت کهولت‌سن اگر نتوانم در تمام مراسمات دانشگاه‌ها شرکت کنم ولی ارتباط ما با دانشجویان برقرار بوده و در جریان مسائل دانشگاه‌ها هستم.

وی سپس با اشاره به اینکه تریبون نماز جمعه یک تریبون عام است و براساس تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب این تریبون به تمام نیروهای داخل نظام تعلق دارد؛ گفت: از این‌رو نمی‌توان از این تریبون برای تعریف و تمجید و یا کوبیدن جریان‌های داخل نظام استفاده کرد.

امام جمعه بناب تصریح کرد: آنچه در حکم‌صادره به امامان جمعه آمده، بر ایجاد وحدت و همدلی بین تمام آحاد جامعه که داخل این نظام هستند، تأکید شده است.

از این‌رو باید با جذب تمام افراد و جناح‌های مورد تأیید نظام طوری حرکت و رفتار کنیم که به وحدت مردم آسیب نرسد.

باقری‌بنابی یادآور شد: انسان به‌عنوان یکی از مخلوقات خداوند باید در وهله نخست نسبت به خودسازی و حساس‌شدن به مسائل تربیتی برنامه‌ریزی کند.

وی با اشاره به بیاناتی از بزرگان دین اظهار کرد: استغفار الهی داروی درد و بیماری ناشی از معصیت و گناه است که با پیمودن مسیر معنویت می‌توان از گناه پرهیز کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب تصریح کرد: دانشجویان در سنین جوانی با حفظ ارتباط با خدا برای رسیدن به مرحله کمال تلاش کنند که با استحکام آن مانع سوءاستفاده دشمنان خواهند شد.

باقری‌بنابی تأکید کرد: دانشجویان باید همواره تلاش کنند که بدی را با خوبی پاسخ دهند، چون بر اساس روایات اسلامی چنین شخصی از ایمان کاملی برخوردار است.

 مسؤول جامعه اسلامی دانشگاه بناب در این نشست با تقدیر از امام جمعه بناب به‌دلیل در اختیار گذاشتن فضایی برای بیان نظارت و دغدغه‌های دانشجویان این شهرستان گفت: امیدواریم این جلسه آغازی باشد برای جلسات مستمر مسؤولان با دانشجویان و استفاده از نظرات و پیشنهادات آن‌ها که از نزدیک و بدون تعارفات مرسوم حقایق را صادقانه بیان و منتقل می‌کنند.

توسلی ضمن دعوت از امام جمعه شهرستان برای حضور در جمع‌های دانشجویی افزود: انتظار حمایت جدی از ناحیه امام جمعه شهرستان را داریم.

وی خواستار اختصاص زمانی از تریبون نماز جمعه برای بیان مطالب و مطالبات دانشجویان از این تریبون شد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بناب نیز در این نشست اظهار کرد: باید معارف دین توسط دانشجویان با جدیت دنبال شود و در این زمینه نگرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی بی‌اساس نیست و دانشجویان باید به‌طور مستقل فکر و اندیشه کرده و مطالعات‌شان در مورد مبانی دینی کامل باشد.

میرزایی با انتقاد از عدم برنامه‌ریزی صحیح از سوی مسؤولان برای مطالبات به حق جوانان خاطرنشان کرد: صدا وسیمای جمهوری اسلامی نیز در این ارتباط برنامه مناسبی ندارد، در صورتی که شبکه‌های خارجی با پخش برنامه‌های ناهنجار مردم را جذب خود می کنند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: تشکل‌های دانشجویی باید استقلال خود را حفظ کنند و اجازه نفوذ و سوءاستفاده از خود را به کسی ندهند.

 فارس .