نماز مظلوم‌ترین فریضه در جمهوری اسلامی/ برای ترویج فرهنگ نماز باید اقدامی اساسی کرد

امام جمعه بناب با ابراز گله‌مندی از بی‌توجهی مسئولان به مسئله نماز گفت: این بی‌توجهی به فرهنگ نماز ضربه می‌زند.

  به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام شیخ مصطفی باقری‌بنابی در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان بناب که با حضور اعضا و مدعوین در محل دفتر امام جمعه تشکیل یافت، با اشاره به نقش و اهمیت نماز در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: متأسفانه مسئله نماز برای برخی از مسئولان موضوعی جدی به شمار نمی‌رود و این معضل باعث شده که در جامعه به نماز خواندن به صرف انجام وظیفه نگاه شود.

وی همچنین با بیان اینکه متأسفانه نماز به عنوان مظلوم‌ترین فریضه در جمهوری اسلامی شناخته می‌شود؛ افزود: نوعاً با دایر کردن نمازهای جماعت در زیر پله‌های ادارات نماز در حال احتضار است و متأسفانه بعد از گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و در حکومت اسلام و ولایت ابداً نماز در جایگاه خود ننشسته و در مقام عمل هیچ کاری انجام نشده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب سپس نماز را یک ارتباط شخصی با خداوند متعال دانست و تصریح کرد: باید در اجرای نماز و مسائل فرهنگی در مساجد سلیقه‌های شخصی را کنار گذاشته و به صورت واحد این امور مدیریت شود تا شاهد گسترش موضوعات فرهنگی و دینی به ویژه نماز باشیم.

حجت‌الاسلام باقری‌بنابی توجه و اهتمام به نماز را از وظایف مهم دولت اسلامی اعلام کرد و با تأکید به اقامه نماز در وقت اول گفت: نماز و برگزاری آن در اول وقت رمز رستگاری بوده و سعادت و عزت دنیا و آخرت را در پی دارد.

وی تصریح کرد: برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه باید فکر اساسی کرده و اقدام و عمل انجام دهیم.

فارس .