بها‌ ندادن به برگزاری نمازهای جماعت در ادارات و دانشگاه‌ها باید ریشه‌یابی شود

معاون فرماندار بناب با اشاره به ضرورت اهتمام جدی مردم و مسؤولان به موضوع مهم نماز گفت: بها‌ ندادن به برگزاری نمازهای جماعت در ادارات و محیط‌های دانشگاهی باید ریشه‌یابی شود.

به گزارش بناب نیوز، امین رفیعی در جلسه ستاد اقامه نماز بناب که در دفتر امام جمعه این شهرستان تشکیل یافت، ضمن اعلام این مطلب از وجود حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب به‌عنوان بزرگ‌ترین ظرفیت برای توسعه و ترویج نماز در این شهرستان نام برد و افزود: رؤسای ادارات باید با شرکت فعال و منظم خود در نمازهای جماعت زیرمجموعه‌های خود را برای شرکت در نمازهای جماعت تشویق کنند.

معاون فرماندار بناب با تأکید بر اینکه نماز به انسان هویت می‌دهد و او را از آلودگی‌ها دور نگه می‌دارد؛ تصریح کرد: اگر به نماز و جایگاه نماز اهمیت می‌دادیم امروز شاهد این بداخلاقی‌ها و فسادهای مالی و اخلاقی در جامعه نبودیم.

مجتبی عباسیان رئیس دانشگاه بناب هم در این جلسه از کاستی‌های موجود در حوزه عملیاتی کردن ترویج فرهنگ نماز در جامعه سخن گفت و اظهار کرد: باید قبول کنیم که در بحث نماز در جامعه کوتاهی کرده‌ایم.

وی افزود: برای موضوع احیای دریاچه ارومیه در تمام ادارات انواع و اقسام پوستر چاپ و نصب شده است ولی برای احیای موضوع با اهمیت نماز هیچ پوستری تهیه و نصب نمی‌شود و روی موضوع نماز تاکنون تبلیغ مناسبی صورت نگرفته است.

رئیس دانشگاه بناب با اذعان به اینکه برای ترویج نماز قدم‌های لازم برداشته نشده است؛ تأکید کرد: برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه باید فکری اساسی شود و اقدام و عمل صورت پذیرد.

عباسیان در ادامه سخنان خود از آمادگی دانشگاه بناب برای برگزاری مسابقات کتابخوانی و برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش با موضوع نماز خبر داد.

فارس.