40 مدرسه شهرستان بناب به دلیل فرسوده بودن ساختمان، نمازخانه ندارند / کارمندان در نماز جماعت شرکت نمی‌کنند

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش بناب گفت: 40 مدرسه شهرستان بناب به دلیل فرسوده بودن ساختمان، نمازخانه ندارند و نماز جماعت در فضای باز برگزار می‌شود.

به گزارش بناب نیوز، علی موازن در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان بناب با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط این اداره در خصوص نماز در سال‌جاری اظهار داشت: هم‌اکنون در 147 مدرسه این شهرستان نمازهای جماعت دایر می‌شود که در 96 مدرسه از روحانی به عنوان امام جماعت استفاده می‌شود و 65 مدرسه فعلاً بدون روحانی است.

وی افزود: سال گذشته 60 میلیون تومان توسط آموزش و پرورش بناب به امر توسعه نماز هزینه شده بود که امسال تاکنون بالای 104 میلیون تومان هزینه شده است.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش بناب تصریح کرد: هم اکنون در 30 تا 40 مدرسه شهرستان بناب به دلیل فرسودگی ساختمان نماز ندارند و نمازهای جماعت در فضای باز برگزار می‌شود.

به گفته موازن، در طول سال نسبت به برگزاری کلاس‌های آموزشی و جلسات توجیهی در خصوص نماز و گفتمان های دینی در سطح مدارس شهرستان اقدام شده است.

ناصر بزاز بنابی دبیر ستاد اقامه نماز بناب هم در این جلسه با انتقاد از عدم اختصاص بودجه کافی به موضوع نماز اظهار داشت: مسئولان کشوری و استانی باید برای پیشبرد اقامه نماز اعتبارات مجزا در نظر بگیرند تا زمینه برای توسعه فعالیت‌های مربوط به حوزه نماز فراهم شود.

وی سپس با ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه‌های ستاد اقامه نماز در مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات خاطرنشان کرد: متأسفانه در ادارات عده قلیلی از کارکنان در نمازهای جماعت شرکت می‌کنند که امیدواریم با حضور مسئولان در نمازهای جماعت شاهد افزایش تعداد شرکت‌کنندگان در نمازهای جماعت باشیم.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان بناب همچنین از برگزاری نشست‌های دانش‌آموزی و خانواده آنها در موضوع نماز خبر داد و گفت: طی سال‌جاری 30 جلسه در مدارس نشست خانوادگی و دانش‌آموزی برای ترویج نماز با حضور روحانیون و مبلغین شهرستان برگزار شده است.

فارس.