نمایش‌های راه یافته به جشنواره تئاتر بناب در فضای دانشگاهی اجرا می‌شوند / شهرستان بناب یکی از خاستگاه‌های استان در زمینه تئاتر است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب از اجرای نمایش‌های راه یافته به جشنواره تئاتر بناب در فضای دانشگاهی خبر داد.

به گزارش بناب نیوز، حبیب صدقی در آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره تئاتر شهرستان بناب که با حضور جمعی از هنرمندان و علاقمندان به هنر تئاتر برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی و در هر بخش با شرکت پنج نمایش و در مجموع 10 نمایش به مدت چهار روز در بناب برگزار شد که با استقبال خوب هنرمندان و علاقمندان به هنر تئاتر مواجه شد.

به گفته وی؛ انتخاب موضوع متن برای شرکت کنندگان در جشنواره آزاد بود اما متون با مضامین مدافعان حرم، حجاب و عفاف، انقلاب اسلامی و دهه فجر، امر به معروف و نهی از منکر و نماز از اولویت و امتیاز ویژه‌ای برخوردار بود.

دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر شهرستان بناب با تقدیر و تشکر از مسؤولان شهرستان و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به خاطر اهتمام و همکاری در برگزاری این جشنواره تصریح کرد: تمام گروه‌های شرکت کننده هنرمندان نمایش شهرستان بناب بودند و در جشنواره امسال علاوه بر اجرای نمایش‌ها در سالن این اداره با هماهنگی دانشگاه‌ها نمایش‌های راه یافته به جشنواره در فضاهای دانشگاهی نیز اجرا خواهند شد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی هم در این آیین به توجه ویژه دولت یازدهم به بخش فرهنگ و هنر در کشور اشاره کرد و گفت: هنر نمایش هر چند قدمت طولانی و زیادی ندارد اما نمایش و تئاتر جایگاه خوبی را در این کشور برای خود باز کرده است.

چمیده‌فر ضمن تقدیر و تشکر از مسؤولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب و هنرمندان انجمن نمایش به‌خاطر برگزاری این جشنواره طی 17 دوره افزود: به صراحت عرض می‌کنم شهرستان بناب یکی از خاستگاه‌های استان در زمینه تئاتر است و ظرفیت‌های نهفته در جوانان و نوجوانان این شهرستان نشان از این ادعا دارد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه شهرستان بناب همواره یکی از شهرستان‌های موفق در حوزه هنر و تئاتر است، اظهار امیدواری کرد که در آینده نیز شاهد درخشش هنرمندان این شهرستان در عرصه‌های هنری کشور باشیم.

در این جشنواره گروه‌های شرکت کننده به مدت چهار روز در حضور علاقمندان و هیأت داوران با یکدیگر به رقابت پرداختند که در آیین اختتامیه از برگزیده‌های بخش‌های مختلف با اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، لوح تقدیر و هدایای نقدی قدردانی شد.

فارس.