خیابان‌های بناب جوابگوی 70 هزار خودرو نیست/ سد معبر آسایش مردم را در بناب سلب کرده است!

فرماندار بناب گفت: شهرستان بناب دارای 70 هزار دستگاه انواع خودرو است و خیابان‌ها و جاده‌های این شهرستان جوابگوی این حجم از خودرو نیست.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج‌اللهی در جلسه مشترک شورای هماهنگی ترافیک و کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح شهری و جاده‌ای شهرستان بناب با تأکید بر اینکه دستگاه های مربوطه در کنار انجام وظایف محوله نسبت به انجام فرهنگ سازی‌‌های لازم در خصوص ترافیک و حمل و نقل اقدامات لازم را انجام دهند؛ اظهار کرد: طی 8 ماهه سال‌جاری در 23 مدرسه شهرستان کلاس‌های آموزشی در ارتباط با موضوع ترافیک برگزار شده و بیش از 6 هزار دانش‌آموز در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند.

فرماندار بناب همچنین با اشاره به تغییر محل توقف خودروهای سواری مسیر بناب - مراغه گفت: عدم کنترل و نظارت دقیق باعث شده برخی رانندگان سودجو در محل های خلوت با سوار کردن مسافران این مسیر موجب تحریک رانندگان مسیر بناب - مراغه می شوند.

وی از نیروی انتظامی و عوامل راهنمایی و رانندگی خواستار اعمال قانون و برخورد شدید با متخلفان این امر شد.

فرج اللهی سپس با اشاره به مشکل شدید سد معبر در بناب تصریح کرد: سد معبر آسایش و آرامش مردم را در این شهر سلب کرده است و از شهرداری خواست با تعیین دو اکیپ نسبت به جمع‌آوری سد معبر در سطح شهر اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب تأکید کرد: اگر شهرداری در این خصوص تعلل کند برخوردهای لازم با شهرداری صورت خواهد گرفت.

فرج اللهی همچنین با انتقاد از عملکرد پیمانکار اداره برق شهرستان به خاطر تعلل بیش از حد در اجرای پروژه در دست اقدام خود اظهار کرد: اگر تا پایان هفته جاری پیمانکار نسبت به ساماندهی حفاری‌های شهر اقدام نکند از صدور مجوزهای لازم برای ادامه پروژه به پیمانکار مذکور خودداری و ممانعت به‌عمل آید.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به شروع فصل سرما و یخبندان با تأکید بر ضرروت حفظ آمادگی های لازم از سوی دستگاه‌های خدمات رسان بویژه راهداری، هلال احمر، اورژانس و شهرداری از نیروهای اکیپ راهداری و شهرداری خواست در صورت بارندگی اقدامات مربوط به نمک پاشی را در موعد مقرر انجام دهند و نگذارند تعللی در امور به وجود آید.

رمضان اللهوردیان فرمانده انتظامی بناب هم در این نشست از سد معبر به‌عنوان یکی از معضلات ترافیک در بناب نام برد و اظهار داشت: متأسفانه پیاده‌روهای شهر در اختیار مغازه‌داران قرار گرفته و شهرداری هیچ برخوردی با سد معبر انجام نمی‌دهد.

وی تأکید کرد: رفته رفته همین مغازه‌داران خیابان‌های جلوی مغازه خود را نیز صاحب می‌شوند و اجازه پارک به خودروهای مردم نیز نمی‌دهند.

این افسر انتظامی با اشاره به ضرورت ساماندهی دست‌فروشان شهر از عدم اجرای تعهدات توسط پیمانکاران انتقاد کرد و گفت: پیمانکاران حفاری کننده شهر هیچ تعهدی نداشته و درخواست می شود لااقل تا 15 فروردین از صدور موافقت‌های لازم برای تخریب در سطح شهر جلوگیری کنند.

اللهوردیان از آمادگی این نیرو برای اجرای طرح ایمنی حمل و نقل و سوانح شهری در فصل زمستان خبر داد و گفت: یکشنبه آینده برای آمادگی هرچه بیشتر دستگاه‌ها مانور این طرح در سطح شهر بناب اجرا می‌شود.

در ادامه این نشست پس از بحث و بررسی و ارائه طرح های کارشناسی مقرر شد طرح یک‌طرفه خیابان شهید باهنر از اول دی‌ماه به حالت اولیه برگردد و طرح تردد تاکسی در خیابان شهید مطهری تا میدان امام حسین(ع) نیز به حالت اولیه برگشته و از مسیر خیابان دانشجو تردد صورت گیرد.

همچنین در این جلسه فرماندار بناب ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شریفی فرمانده سابق پلیس راه بناب - تبریز، سرگرد یوسفی را به‌عنوان فرمانده جدید این پلیس راه معرفی کرد و خواستار تداوم همکاری وی با سایر دستگاه‌های شهرستان شد.

‌ فارس .