افزایش و دریافت مالیات به‌صورت فله‌ای درست نیست / به هیچ‌وجه حامی افراد متخلف نبوده و نخواهیم بود / اصرار بر استیضاح آخوندی

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه افزایش و دریافت مالیات به صورت فله ای درست نیست، گفت: شیوه اخذ مالیات در کشور باید مورد بازنگری قرار گیرد.

به گزارش بناب نیوز، ضیاءالله اعزازی ملکی در جمع مسئولان، هیأت رئیسه اتاق اصناف و جمعی از بازاریان شهرستان بناب با بیان اینکه بنده مخالف افزایش و دریافت فله ای مالیات از مردم هستم؛ اظهارکرد: در دیداری که اخیراً با وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی داشتم مشکلات اصناف در ارتباط با اخذ مالیات و همچنین مشکل کشاورزان و باراندازداران انگور در بناب را مطرح کردم که وزیرامور اقتصادی و دارایی دستور بررسی این پیشنهادات را صادر کردند.

وی افزود: برای رونق کشاورزی و افزایش تولید، کشاورزان باید تقویت شوند و اخذ مالیات از این قشر به نظر قانونی نمی آید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی سپس با انتقاد از وضعیت نامطلوب حاکم بر بهداشت و درمان شهرستان بناب در طی سال های اخیر تأکید کرد: به دلیل ضعف مدیریتی حاکم در این مجموعه ضمن اینکه کارکنان و پزشکان از لحاظ روحی و روانی با مشکل روبرو بوده اند، مردم نیز با مشکلاتی روبرو شده اند و اورژانس بیمارستان نیز بدون پزشک اداره می شد.

اعزازی ملکی از تشکیل چهار جلسه طی شش ماه گذشته با وزیر بهداشت و درمان خبر داد و گفت: در این جلسات مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه بهداشت بررسی و ایشان دستورات ویژه ای نیز صادر کردند.

وی همچنین از حل مشکلات و پرداخت حقوق معوق ۱۳ ساله پزشکان این شهرستان خبرداد و بیان کرد: با تخصیص اعتبارات لازم بخش های ویژه تخصصی در دهه فجر امسال در بیمارستان بناب راه اندازی خواهد شد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: برای تأمین پزشک مورد نیاز ۱۷ پزشک متخصص برای شهرستان بناب در نظر گرفته اند.

ضیاءالله اعزازی ملکی همچنین در حاشیه نشست خود با اصناف و بازاریان شهرستان بناب در گفتگویی با خبرنگاران با اشاره به موضوع دستگیری‌های اخیر در شورای اسلامی شهر و شهرداری بناب اظهار کرد:به هیچ‌وجه حامی افراد متخلف نبوده و نخواهیم بود و با افراد متخلف در جامعه در هر لباسی که باشند باید برخورد شود و هم اکنون این پرونده از سوی مقامات قضایی در حال بررسی است و نتایج آن بعد از بررسی‌های اولیه به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی با اشاره به وظیفه خطیر نظارت از سوی نمایندگان مجلس افزود: با استفاده از وظیفه ذاتی خود موضوع پرونده شهرداری بناب را پیگیری خواهم کرد تا از حق مردم و یا اینکه احتمالاً حقی از دستگیرشدگان ضایع شده باشد، از آن دفاع خواهم کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه با هر فرد متخلفی در هر لباسی باید برخورد شود؛ تصریح کرد: تا زمان صدور حکم نهایی از سوی مقامات قضایی هرگونه اظهارنظری در این ارتباط به مصلحت نیست و افراد دستگیرشده به عنوان متهم در حال پاسخگویی هستند و قطعاً مردم شهرستان نیز خواستار برخورد قاطع با افراد متخلف هستند.

اعزازی ملکی در عین حال بیان کرد: هرگونه کارشکنی و سنگ‌اندازی در حل مشکلات مردم نوعی خیانت است.

لذا امیدواریم نتایج این برخوردها به نفع نظام و به نفع مردم باشد.

گفتنی است، طی دو ماه گذشته 28 نفر شامل یک عضو شورای اسلامی شهر، کارکنان شهرداری بناب و از جمله شهردار و تعدادی از پیمانکاران مرتبط با شهرداری به اتهام تبانی و ارتشاء از سوی مقامات قضایی استان آذربایجان شرقی دستگیر و پرونده در حال رسیدگی است.

اصرار بر استیضاح آخوندی / با چشم پوشی از حادثه قطار تبریز- مشهد به مردم خیانت نمی‌کنم! نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: به سوگندی که برای دفاع از حقوق مردم خورده‌ایم به آن پایبندیم و با چشم پوشی از حادثه قطار تبریز- مشهد به مردم خیانت نمی‌کنیم.

اعزازی ملکی با اشاره به جلسه نمایندگان استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی با حضور وزیر راه و شهرسازی و پاسخگویی آخوندی به سئوالات متعدد نمایندگان مجلس بیان کرد: نقاط ضعف وزارت راه و شهرسازی بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی افزود: در کنار قصور مسئولان وزارت راه و شهرسازی بعد از برخورد دو قطار در مدیریت امداد رسانی به مصدومان حادثه نیز ضعف مشهودی مشاهده شده و غیرقابل اغماض است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه همچنان به استیضاح آخوندی اصرار دارد؛ تصریح کرد: ما در قبال حقوق ملت مسئولیم و اگر بنده به‌خاطر ملاحظات سیاسی و رفاقتی از آخوندی سئوال نکنم به مردم خیانت کرده‌ام.

اعزازی ملکی در عین حال گفت: عده ای سعی دارند با تعلل مانع استیضاح وزیر راه و شهرسازی شوند.

وی اظهار امیدواری کرد که دولت، مجلس و قوه قضائیه در خدمت به مردم از هیچ تلاش و کوششی فروگذاری نکنند.

ضرورت حل مشکل مالیاتی اصناف و بازاریان بنابراین گزارش، در ادامه این جلسه رئیس اتاق اصناف بناب از مشکلات اظهارنامه های مالیاتی به عنوان دغدغه اصلی اصناف این شهرستان نام برد و گفت: علیرغم رکودی که مدت هاست بر بازار حاکم است ولی مسئولان امور مالیاتی همکاری خوبی با اصناف نداشته و اصناف با مشکلاتی روبرو هستند.

صمد یزدانی با اشاره به افزایش ۲ برابری مالیات اصناف از مسئولان و نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی خواست با طرح مشکلات اصناف شهرستان در جهت حل مشکل مالیاتی اصناف و بازاریان قدم های لازم را بردارند.