امام جمعه بناب: ایجاد اختلاف از ناحیه هر شخصی کاری شیطانی است

امام جمعه بناب گفت: ایجاد اختلاف از ناحیه هر شخصی کاری شیطانی است.

به گزارش بناب نیوز، حجت‌الاسلام مصطفی باقری‌بنابی در ابتدای خطبه‌های نماز عبادی سیاسی و دشمن‌شکن جمعه شهرستان بناب با اشاره به راه اندازی آتش و فتنه و جنگ در تاریخ پیش از اسلام اظهار داشت آتش فتنه و جنگ بشریت را به ستوه آورده بود و نسل‌کشی‌های بی‌هدف بشریت را مورد هدف قرار داده بود.

وی افزود: در این زمان یکی از مسائل مهم و حیاتی که قرآن پایه گذار آن شد و پیامبر اکرم(ص) آن را پیاده کرد، ایجاد وحدت اسلامی با محوریت خداجویی و هدف برداشتن آثار تبعیض و نژادپرستی بود.

خطیب جمعه شهرستان بناب با بیان اینکه در اسلام چپ و راست نداریم و همه و همه در مکتب رسول اکرم(ص) در یک مسیر و به سوی یک هدف هستند؛ تصریح کرد: همه انبیاء و امامان معصوم(ع) منادیان توحید بودند لذا هرگونه اختلاف و تفرقه در اسلام ممنوع است.

باقری‌بنابی افزود: از این رو در اسلام ناب رسول الله(ص) هرگونه روش و حرکت، اقدام و گفتاری که عامل انسجام و اتحاد است جزو برنامه‌های اسلام بوده و آن را مورد ترغیب و تشویق قرار داده است.

وی یادآور شد: بدیهی و پرواضح است که جامعه منسجم هرگز در برابر ستمگران شکست نخورده و نخواهد خورد.

امام جمعه شهرستان بناب تأکید کرد: اگر تاریخ اسلام را مطالعه کنید، هر قدر وحدت اسلامی و وحدت محمدی(ص) در جامعه وجود داشته است، مسلمانان در تمام صحنه‌ها پیروز شده و در مدت کوتاهی بخش عظیمی از بلاد جهان در قلمرو اسلام قرار گرفته است.

باقری‌بنابی با تأکید بر اینکه ایجاد اختلاف از ناحیه هر شخصی کاری شیطانی است؛ گفت: هر جا اختلاف اوج گرفته شکست نیز به دنبال آن بوده است و هر کس از اجتماعات مسلمین کنار بیفتد، دشمن او را شکار خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک آزادی حلب اظهار کرد: حلب در نوع خود عروس خاورمیانه بود ولی در اثر اختلاف و جهل مدتی به دست تکفیری‌ها افتاد که در نهایت با تلاش شبانه روزی ارتش سوریه و رزمندگان مدافع حرم آزاد شد و آزادی حلب در واقع عین آزادی خرمشهر بود.

باقری‌بنابی افزود: اگر گفته می شود خرمشهر را خدا آزاد کرد، حلب را نیز خدا آزاد کرد و پیروزی در این جبهه به اندازه جبهه خرمشهر ارزش داشت و درود و سلام بر سرداران شهیدی همچون همدانی ها و شهدای مدافع حرم.

خطیب جمعه بناب در تشریح ارزش کار رزمندگان جبهه مقاومت تصریح کرد: رزمندگان مدافع حرم ماشین دشمن را در حلب از کار انداختند.

از این رو آن ها چقدر بر گردن ما حق دارند؟! اگر آن جبهه شکست می خورد، آن موقع جبهه جنگ باید در پیرانشهر و خرمشهر گشوده می شد! باقری‌بنابی همچنین به اوضاع کنونی حلب و جبهه مقاومت اشاره کرد و استمرار جمع آوری و ارسال کمک های مردمی شامل پتو و سایر وسایل زندگی به سوریه را خواستار شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ایجاد حساسیت‌های نادرست در بین شیعه و سنی توطئه دشمن است؛ گفت: هم اکنون بیش از 2 میلیارد مسلمان در دنیا زندگی می‌کنند و بدبختانه در مجمع به اصطلاح سازمان ملل حتی این جمعیت یک کرسی مؤثر ندارد.

از این رو تنها راه و چاره مسلمانان حفظ وحدت و یکپارچگی است.

باقری‌بنابی بیان کرد: جمهوری اسلامی از روزی که پا به عرصه گذاشته منادی این وحدت است و قدم‌های بزرگی نیز در این ارتباط برداشته و پرچم توحیدی را افراشته و در همین مسیر مبارک حرکت کرده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی می‌خواهد برای ایجاد وحدت در دنیا قدم بردارد و این موضوع بر مذاق شیطان خوش نمی آید و هر روز سعی می کند چوب لای این چرخ بگذارد و این در حالی است که جمهوری اسلامی بی‌تفاوت‌ها را به حرکت در آورده و دست اشرار را قطع و توطئه های را افشا می‌کند و روی مسیر رهبری جامع در سطح بین المللی پیش می‌رود.

باقری‌بنابی در عین حال اظهار کرد: در شرایطی که شیاطین اراده کرده بین مسلمانان اختلاف و تفرقه بیندازند، بیش از هر زمانی دنیای اسلام و به ویژه جمهوری اسلامی به وحدت و همدلی نیاز دارد و نباید حریم و حرمت ها دستخوش مسائل جناحی و گروهی شود و این کار هر روزنامه و ستون روزنامه‌ای باشد در استخدام شیطان است.

وی ادامه داد: اگر تاریخ اسلامی را مطالعه کنیم، پیامبر اکرم(ص) تا آخر عمر ابوسفیان سرکرده منافقان را طرد نکرد و او را برای احدی هم افشا نکرد و مدارا کرد.

آن حضرت تلاش می‌کرد زمینه اصلاح آنها را فراهم کند و خوشبختانه رهبر معظم انقلاب نیز دقیقاً همان راه را طی می کند.

باقری‌بنابی تأکید کرد: مع الأسف یک عده ای تحمل نکرده، فرمان نبرده و شناخت خوبی از اوضاع و احوال جهان ندارند.

لذا حق الناس با هیچ آبی پاک نمی‌شود و حق‌الناس خطرناک است.

پس باید در این ارتباط بیشتر مواظب رفتار و کردار و گفته‌های خود باشیم.

فارس.