فرماندار بناب: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در بناب کنترل شده است

فرماندار بناب گفت: متأسفانه نمونه هایی از بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان در شهرستان بناب مشاهده شده که با تلاش دستگاه های عضو، دامپزشکی و دیگر ادارات در بناب کنترل شده است.

به گزارش بناب نیوز، ولی الله فرج اللهی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بناب با بیان اینکه هیچ جای نگرانی ازانتشار بیماری در واحدهای تولیدی وجود نداشته است؛ تصریح کرد: این بیماری در شهرستان بناب کاملاً به کنترل درآمده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۱۲۰ هزار قطعه مرغ در واحدهایی که کانون بیماری بوده اند، معدوم سازی شده اند؛ تأکید کرد: این بیماری پیوسته توسط دامپزشکی رصد می شود و کارشناسان دامپزشکی مراقب موضوع هستند.

فرماندار بناب اضافه کرد: واحدهای مرغ گوشتی و تخمی بایستی توصیه های دامپرشکی و جهاد کشاورزی را در این خصوص جدی بگیرند و اگر در این زمینه غفلت شود با بحرانی جدی مواجه خواهیم شد.

فرج اللهی خاطرنشان کرد: در سه واحد مرغداری که نمونه های بیماری شناسایی شده بود، تعداد ۱۲۰ هزار قطعه مرغ معدوم سازی شدند و امیدواریم بیمه سریعاً برآورد خسارت نموده و نسبت به جبران خسارت اقدام کند.

وی از مسئولان جهاد کشاورزی خواست کلیه مرغداری ها را مکلف کنند تا نسبت به بیمه واحد مرغداری خود اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب در ادامه سخنان خود با اشاره به شروع فصل سرما و یخبندان از کلیه دستگاه های خدمات رسان خواست با تمام تجهیزات و امکانات خود آماده مقابله با بحران های احتمالی باشند.

فرج اللهی همچنین راهداری و شهرداری را مکلف کرد هنگام بارندگی نسبت به نمک پاشی جاده های اصلی و فرعی اقدام کنند.

فرماندار بناب با تأکید بر ضرورت صرفه جویی در مصارف گاز در فصل سرما و یخبندان از شرکت نفت نیز خواست تا نسبت به تأمین سوخت جایگزین از جمله نفت اقدام کنند.

مهر .