تخریب زیرساخت‌های جاده‌ای بناب با نمک‌پاشی بی‌رویه در زمان بارش برف

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان بناب گفت: استفاده بی‌رویه از نمک در زمان بارش برف موجب تخریب سازه‌ها و وارد شدن خسارت به زیرساخت‌های جاده‌ای می‌شود.

به گزارش بناب نیوز، علیرضا سلیمانی‌فر عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بناب با ارائه گزارشی از طرح‌های زمستانی این اداره اظهار کرد: 550 کیلومتر کل راه‌های شهرستان را تشکیل می‌دهد که 90 کیلومتر آن مربوط به راه‌های اصلی است.

وی افزود: برای عملیات زمستانی 4 اکیپ داریم که 14 دستگاه خودرو سبک و سنگین و 24 نفر نیرو بصورت شبانه‌روزی در آمادگی صد در صد هستند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بناب سپس با اشاره به تعامل و همکاری نزدیک این اداره با هلال‌احمر، پلیس راه، فرماندهی انتظامی و سایر مجموعه‌ها گفت: در این ارتباط نیز مشکل خاصی نداریم.

سلیمانی‌فر تصریح کرد: در بارندگی‌های اخیر در سطح شهرستان 500 تن نمک غیرخوراکی استفاده شده است که این مقدار نمک مصرفی برای جاده‌های بناب زیاد بوده و قابل قبول نیست.

وی با تأکید بر اینکه استفاده بی‌رویه از نمک در زمان بارش برف موجب تخریب سازه‌ها و وارد شدن خسارت به زیرساخت‌های جاده‌ای می‌شود؛ گفت: امسال بالغ بر 140 میلیارد ریال اعتبار برای روکش آسفالت راه‌های منتهی به شهرستان بناب هزینه شده است که قطعاً در صورت ادامه نمک پاشی به همین روند موجب تخریب و از بین رفتن آسفالت خواهد شد و به سازه‌ها و ابنیه‌ها نیز خساراتی وارد خواهد آمد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان بناب در ادامه از نصب دوربین‌های کنترل در ورودی‌های شهر خبر داد و اذعان کرد: با اجرای این طرح شاهد حل مشکلات زیادی خواهیم بود.

فارس.